Hlavní navigace

První smartphony s Windows Phone 7.5 v prodeji v ČR

11. 10. 2011

Sdílet

 Autor:
Společnost HTC zahájila prodej telefonů HTC Titan a HTC Radar v České republice. Jedná se o modely vyšší třídy, takže je potřeba počítat i s odpovídající cenou. Model Titan je k dispozici za doporučenou cenu 14 499 Kč, Radar pak za 9 299 Kč.

Oba nově uvedené telefony jsou vybaveny novou generací operačního systému Windows Phone 7.5 (Mango), který přináší více než 500 nových funkcí a vylepšení. Chybí bohužel podpora VPN, po které volali podnikoví uživatelé (více viz článek Windows Phone 7 Mango stále postrádá VPN). Čeští uživatelé uvítají především kompletní lokalizaci systému a podporu nákupu aplikací z Marketplace.

Smartphone Titan (na fotografii u titulku článku) je zatím nejlépe vybaveným OS Windows Phone telefonem tchajwanské společnosti HTC. V hliníkovém těle s 4,7 palcovým SLCD displejem (rozlišení 480 x 800) a 9,9 milimetry tloušťky se ukrývá 1,5 GHz procesor s architekturou ARM, který umožňuje přehrávat a natáčet video ve vysokém rozlišení a svižný běh aplikací. HTC Titan je dále vybaven 16 GB úložného prostoru rozšiřitelného pomocí microSD, 8 megapixelovým fotoaparátem a pro podporu videohovorů v nové generaci Windows Phone je na čele telefonu umístěna další čočka s rozlišením 1,3 Mpx. Váha přístroje je 160 gramů.

Levnější model HTC Radar má robustní tělo vyrobené z jediného kusu hliníku, které je vybaveno SLCD displejem s úhlopříčkou 3,8 palce (taktéž s rozlišením 480 x 800) a 8 GB úložného prostoru rozšiřitelného pomocí microSD. Procesor má frekvenci 1 GHz a fotoaparát s rozlišení 5 MPx. Pro videohovory je připravena čelní kamera nad displejem telefonu s VGA (640 x 480) rozlišením. Váha modelu Radar je 137 gramů.

Jak již bylo řešeno, telefony Titan i Radar jsou vybaveny novou verzí mobilního operačního systému Windows Phone, který nabízí přes 500 nových funkcí. Mezi hlavní přednosti se řadí snazší komunikace s přáteli, multitasking, plná integrace sociálních sítí Facebook, Twitter nebo LinkedIn nebo rychlejší prohlížení webu prostřednictvím integrovaného prohlížeče s jádrem Internet Explorer 9 a s podporou poslední revize jazyka HTML5. Microsoft do Windows Phone 7.5 Mango přidal také podporu multitaskingu pro aplikace třetích stran, nicméně i ten má určitá omezení. Více viz článek Windows Phone 7 Mango nabízí jen omezený multitasking.