Hlavní navigace

První své antiviry AVG uvedl na trh Avast

10. 1. 2017

Sdílet

 Autor: Avast/AVG
Společnost Avast po akvizici firmy AVG uvádí na trh první produkty pod značkou AVG. Ty chrání počítače před útočníky, ransomware nebo ztrátou dat, a zároveň prý pomáhají zlepšovat i jejich výkon.

Avast vydal edice 2017 svých klíčových produktů pod značkou AVG – základní bezplatný AVG AntiVirus Free, prémiovou verzi antiviru pro neomezený počet zařízení AVG Internet Security (AIS) a také AVG TuneUp určený pro údržbu a čištění.

Nové verze chrání před viry a malware (včetně ransomware), před útoky hackerů, zajišťují bezpečné procházení webu a emailů a chrání soukromá data. Inovované uživatelské rozhraní přichází s jednoduchou instalací, navigací a ovládáním programu z jednoho místa.

Produkty přicházejí na trh méně než čtyři měsíce po akvizici AVG firmou Avast. Podle tvůrců  kombinují to nejlepší z obou firem, aby uživatelům dodaly uživatelsky přívětivou ochranu s čistým jednoduchým vzhledem a bezproblémovým využitím pro všechny členy rodiny.

“Zkombinovali jsme způsoby detekce hrozeb AVG a Avastu a získali tak náležitý vhled do trendů mezi kyberútočníky,” řekl Vince Steckler, generální ředitel Avastu. Antimalware AVG podle něj má ochranu, která v reálném čase dokáže zasáhnout proti tzv. zero-second malware, a to díky cloudové technologii CyberCapture vyhledávající škodlivé soubory.

Například nová funkce v AIS -- Secure DNS -- ověřuje IP adresy webových stránek prostřednictvím DNS serveru, který spravuje přímo Avast. Uživatel tak má podle výrobce jistotu, že jeho finanční transakce nebo platby za on-line nákupy nemohou být přesměrovány na falešné weby a je tak chráněn před podvody a phishingovými útoky.

Cloud22

Ve všech bezpečnostních produktech AVG byla také integrovaná funkce bezplatného produktu TuneUP, která zvyšuje  výkon počítače nebo mobilního zařízení tím, že sleduje výkon počítače a dokáže odstranit soubory zbytečně zabírající místo.

Plná verze produktu navíc zahrnuje nový nástroj určený k aktualizaci software (tzv. Software Updater), který automaticky vyhledá a instaluje nové verze nejpoužívanějších počítačových aplikací. Aktualizovaný software eliminuje případné zranitelnosti v programech a opravuje v daném software chyby.