Hlavní navigace

První TV s Androidem od People of Lava

 Autor:
Zájemci o skutečný OS Android v HD televizi se dočkali, nabídne ho HDTV Scandinavia švédské značky People of Lava.
Alexandr Radecký 16. 11. 2010

Sdílet

Malá švédská společnost se stylovým názvem People of Lava zahájila podej své na jaře oznámené televize Scandinavia Android TV, která je, alespoň podle slov samotného výrobce, první televizí s operačním systémem Android. Přesně vzato uvedla na trh jako první televizi s OS Android jihokorejská společnosti GPNC, na druhou stranu první takovou televizi skutečně ohlásila People of Lava.

55“ (140cm) Scandinavia s LCD obrazovkou, Full HD rozlišením 1920x1080 bodů a operačním systémem Android verze 1.5 (Cupcake), což je mimochodem ten samý, jaký má model od GPNC, stojí 40000 švédských korun, tedy v přepočtu kolem 105000 korun, což je mnohem více, než se původně čekalo. To je částka, za kterou se dá koupit stejně velká 3D televize a ještě zbude na domácí kino s Blu-ray přehrávačem a třeba na notebook. Další technické specifikace v jarním ohlášení televizoru.

Za tuto cenu získá zákazník designový televizor s puncem severské výjimečnosti a rovnou v systému widgety pro rychlé spuštění webového prohlížeče Google Chrome a přímý přístup na Google Maps, YouTube a samozřejmě Facebook. V on-line obchodě si lze stáhnout další kompatibilní aplikace, zatím jich je jen 20. Výrobce ale slibuje, že do konce roku by se tento počet měl zvýšit na 1000. Ne že by se vytvářely speciálně nové, budou se ale přebírat vhodné programy z Android Marketu, které lze bez problémů zvětšit na velikost televizní obrazovky.

Scandinavia se zatím prodává jen ve švédských obchodech, nicméně lze očekávat, že tamní trh nebude pro novinku dostatečně velký, takže expanze k evropských zákazníkům je pravděpodobná. Zatím výrobce potvrdil zájem o britský a severoamerický trh. A kdo ví, možná se bude Scandinavia prodávat i u nás?

People of Lava Scandinavia

People of Lava Scandinavia

People of Lava Scandinavia

People of Lava Scandinavia