Hlavní navigace

První verze tabletu Surface bude pouze s WiFi

24. 6. 2012

Sdílet

 Autor: © Microsoft
Je pravděpodobné, že Microsoft bude v případě svých tabletů postupovat podobně jako Apple při výrobě nového iPadu.

 

S informací uvedenou v titulku přišel prestižní deník Washington Post, který se odvolává na dva nejmenované zdroje.

Když Microsoft počátkem tohoto týdne představil svůj vlastní tablet Surface, neprozradil, zda jeho první verze běžící na operačních systémech Windows RT a Windows 8 Pro budou disponovat mobilním připojením. Zástupci Microsoftu pouze odkázali na zveřejněný seznam specifikací, který však nechává mnoho otázek nezodpovězených.

Ze seznamu lze vyčíst pouze to, že obě varianty tabletu Surface bude opatřeny několika různými porty a také duální anténou MIMO 2x2. Takovou anténu lze použít jak k připojení prostřednictvím WiFi, tak i k mobilnímu komunikaci. Analytici byli proto přesvědčeni, že z tabletu Surface se uživatel bude moci připojit k internetu přes mobilní sítě.

Poslední zprávy však ukazují, že by vše mohlo být úplně jinak. Zdroj, který je spojen s výrobcem procesorů, jenž bude zřejmě dodávat své čipy také do tabletů od Microsoftu, totiž prozradil, že se v první fázi vůbec nepočítá s výrobou pro mobilní připojení k internetu. Informace o účelu dalších čipů se nicméně rozcházejí.

Je tedy pravděpodobné, že Microsoft bude v případě svých tabletů postupovat podobně jako Apple při výrobě nového iPadu. Ten má ve své výbavě mobilní připojení 4G LTE a WiFi, ovšem některé modely nabízí pouze druhou možnost. Analytici si dokonce všimli, že se tablety používající jen WiFi prodávají lépe a tvoří většinu trhu. Uživatelé zkrátka nechtějí platit další poplatky za mobilní připojení a vystačí si s bezdrátovým internetem.

cyber23

V této souvislosti ale stojí za zmínku např. plán Verizonu nazvaný Wireless Share Everything. Uživatelům tabletů a chytrých telefonů umožní tato technologie sdílet mobilní datové připojení mezi oběma typy zařízení. Díky tomu by měl zájem o mobilní internet rychle nárůstat.

Jiný nejmenovaný zdroj ještě uvedl, že výrobu tabletů Surface bude mít na starost  tchaj-wanská společnost Pegatron.

Byl pro vás článek přínosný?