Hlavní navigace

První zakřivený monitor Philips

1. 9. 2015

Sdílet

 Autor: Philips
Nový 34palcový monitor vyplní zorný úhel pohledu uživatele

Uživatel se tak ocitá přímo v centru dění a může se plně soustředit na své úkoly. Celoplošné sklo (edge-to-edge glass) a ultra tenký rámeček maximalizují zobrazovací plochu a díky funkci CrystalClear, UltraWide Quad HD rozlišení (3 440 x 1 440), AH-IPS LCD technologii a širokým pozorovacím úhlům oživuje grafiku a obraz.

Philips

Díky přesnému umístění reproduktorů pozvedá technologie DTS Sound kvalitu přehrávání hudby, filmů, streamovaných videí a her na novou úroveň. Uživatelé si mohou vychutnat zvukový zážitek doplněný bohatými basy a čistými dialogy bez jakéhokoli zkreslení i při maximální hlasitosti.

Na veletrhu IFA 2015 bude dále představen nový 27palcový LCD monitor Philips s UltraClear 5K rozlišením. Se 14,7 miliony pixely (5 120 x 2 880) zobrazuje nejnovější 5K rozlišení čtyřikrát více obsahu na palec než Quad HD rozlišení. Nový monitor je vybaven technologií PerfectKolor, která zajišťuje 99% barevný prostor Adobe RGB kalibrovaný z výroby a jednu miliardu barev. Monitor je navržen tak, aby plně vyhovoval způsobu práce uživatelů, a navíc je vybaven webkamerou, funkcí MultiView pro rozdělení pracovní plochy do více částí, zabudovanými reproduktory a technologií Flicker-free pro snížení únavy očí.

S intenzitou barev na maximu bude mít na IFA 2015 premiéru také nový 27palcový IPS-ADS Adobe RGB monitor s technologií Quantum Dot Color IQ. Monitor přináší o více než 50 % barev víc než tradiční LED monitory. Tato technologie je cenově dostupnější než jiné technologie a také energeticky úspornější: technologie Quantum Dot Color IQ totiž využívá o 25 % méně energie než srovnatelné technologie.

Svoji evropskou premiéru bude mít na veletrhu IFA 2015 i základna Ambiglow Plus. Tato unikátní funkce vytváří světelný kruh kolem základny, který je synchronizován se zobrazovaným obrazem. Světlo svítí stále, dokonce, i když je monitor vypnutý: časovač se světlem vybrané barvy lze nastavit jako budík nebo při usínání.

Protože MMD dbá o uživatelovo zdraví a pohodu, představí u 24palcových modelů inovativní SoftBlue technologii. Technologie SoftBlue chrání oči a snižuje jejich únavu bez vlivu na kvalitu zobrazovaných barev. Působí tak, že odstraňuje škodlivé emise modrého světla ve škodlivých vlnových délkách, ale zároveň zachovává věrnost a kvalitu původních barev.