Hlavní navigace

QlikView: Cesta k rychlé a přesné reakci na změny v business prostředí

11. 3. 2013

Sdílet

 Autor: © Andrea Danti - Fotolia.com
Konkurence v oblasti maloobchodu a velkoobchodu dosahuje v dnešní době nebývalé intenzity.

Pestrá škála firem, od diskontních řetězců přes nárožní samoobsluhy po obří eshopy, zápasí o stále lépe informované a stále méně loajální zákazníky. Ti mají k dispozici celou řadu cest, aby nakupovali podstatně levněji než v minulosti. Firmy tak musí vyvinout maximální úsilí, aby citlivě vybalancovaly ceny svých produktů a ochránily přitom své marže, aby zajistily dostupnost svého zboží a zabránily přitom nárůstu účetních nákladů, aby využívaly více prodejních kanálů a udržely přitom efektivitu svého provozu.

Více než kdy v minulosti tak vzniká potřeba nových způsobů vytěžování informací, které firma generuje v různých oblastech své činnosti. Řešením postaveným na míru této situaci je platforma QlikView Business Discovery. Umožňuje analyzovat výkonnost a její trendy podle určitých zákazníků, prodejních kanálů, prodejních míst či obchodních partnerů a najít tak cestu k vyšší produktivitě. Firma může lépe nastavit mix produktů a služeb s ohledem na nejziskovější kanály a místa. Řešení pomůže také odhalit rezervy v logistických nákladech a zvýšit efektivitu dodavatelského řetězce, tak aby proces objednání, výroby a dodání skutečně odpovídal požadavkům zákazníka.

Pro přežití na vysoce konkurenčním trhu musí být maloobchodní i velkoobchodní firmy schopné analyzovat trendy a reagovat rychle a přesně na anomálie ve svém businessu. Každý den, o který se zpozdí potřebné rozhodnutí, může vést ke ztrátě obchodních příležitostí a k poklesu marží. QlikView Business Discovery dává firemním uživatelům přímý přístup k informacím, které potřebují, ve chvíli, když je potřebují. Nejsou pak závislí na informaticích a jejich pomoci při generování reportů z více informačních systémů. QlikView analyzuje data napříč firemními systémy.

Chcete se dozvědět více o řešení QlikView, které ve vaší firmě zvýší efektivitu tvorby plánu? Zúčastněte se webináře, pořádaného společností Ness Technologies, globálním poskytovatelem komplexních řešení a business služeb v oblasti informačních technologií. Registrujte se na Ness Up Webinars!

Autor Jakub Truschka