Hlavní navigace

QNAP představuje čtyřjádrové modely NAS serverů

 Autor: QNAP
Modely TS-253Be a TS-453Be mají M.2 SSD a rozšiřitelnost pro 10GbE, jsou vhodné pro profesionální úložiště a multimediální aplikace
Radek Kubeš 13. 3. 2018

Sdílet

QNAP představil čtyřjádrové modely s procesorem Intel – 2-pozicový TS-253Be a 4-pozicový TS-453Be. Díky slotu PCIe lze funkce obou zařízení NAS rozšířit s ohledem na potřeby aplikací, a to včetně M.2 SSD cache a konektivity 10GbE. Model TS-x53Be také disponuje výstupem HDMI a překódováním 4K H.264/H.265 pro zajištění lepších multimediálních zážitků. Funkce snímků pomáhá chránit data před potenciálními útoky ransomware.

QNAP

Řada TS-x53Be se čtyřjádrovým procesorem Intel Celeron J3455 1,5 GHz (TurboBoost až na 2,3 GHz), 2GB/4GB paměti DDR3L RAM (až 8 GB), dvěma porty Gigabit LAN a podporou pevných disků SATA 6 Gb/s a SSD poskytuje spolehlivý výkon s rychlostí čtení/zápisu až 225 MB/s a uchovává si stejný vynikající výkon s akcelerovaným šifrováním AES-NI. Modely TS-x53Be podporují snímky a umožňují uživatelům rychle obnovit data v případě nechtěného odstranění či úpravy nebo útoku ransomware.

Uživatelé mohou do slotu PCIe nainstalovat kartu QNAP QM2 pro přidání dvou M.2 SSD. Tím zajistí zvýšení výkonu SSD cache a zároveň možnost přidat konektivitu 10GbE (10GBASE-T LAN). Ve spojení s technologií Qtier pro automatické stupňování pomáhá řada TS-x53Be dosáhnout optimálního využití úložiště. Nejen proto je ideálním řešením pro malé a střední podniky a organizace. Uživatelé si také mohou nainstalovat kartu 10GbE 10GBASE-T/ SFP+, kartu USB 3.1 Gen2 10Gb/s nebo bezdrátovou kartu QNAP QW-AC2600 na základě svých aplikačních požadavků.

Řada TS-x53Be poskytuje pět portů USB typu A (jeden s kopírováním jedním dotykem), které usnadňují přenos velkých souborů. Tato řada také podporuje dvoukanálové hardwarové dekódování a překódování 4K H.264/H.265, aby uživatelé mohli na připojených zařízeních přehrávat své multimediální soubory hladce. Integrovaný reproduktor umožňuje využívat zvuková upozornění a přehrávání a díky 3,5mm zvukovému konektoru lze model TS-x53Be připojit k externím reproduktorům. Dva výstupy HDMI podporují zobrazení až 4K 30 Hz. Uživatelé mohou využívat dálkový ovladač RM-IR004 QNAP (prodává se samostatně) a pomocí aplikace QButton přizpůsobit funkce tlačítek pro snadnou navigaci.

Modely TS-x53Be nabízí řadu užitečných aplikací pro každodenní úkoly z vestavěného App Center. „IFTTT Agent“ a „Qfiling“ umožňují automatizovat uživatelské pracovní postupy pro vylepšenou účinnost a produktivitu; „Qsirch“ poskytuje fulltextové vyhledávání pro rychlé vyhledávání souborů; „Qsync“ a „Hybrid Backup Sync“ zjednodušují sdílení souborů a synchronizaci napříč různými zařízeními; „Cinema28“ umožňuje správu multimediálních souborů a připojených mediálních zařízení z jediné platformy; „Surveillance Station“ nabízí 4 bezplatné kanály IP kamer (až 40 kanálů po zakoupení dalších licencí); „QVR Pro“ integruje do QTS funkce video dozorování a poskytuje uživatelsky definovaný úložný prostor pro záznamy, meziplatformové klientské nástroje, ovládací prvky kamer a inteligentní funkce pro správu úložiště.

Pomocí aplikací Virtualization Station a Container Station mohou uživatelé v zařízeních TS-x53Be hostovat virtuální počítače a kontejnery. Úložný prostor lze flexibilně rozšířit pomocí 8-pozicových (UX-800P) nebo 5-pozicových (UX-500P) rozšiřujících jednotek nebo pomocí technologie QNAP VJBOD, která umožňuje pomocí nevyužitého prostoru QNAP NAS rozšířit kapacitu jiného zařízení QNAP NAS.

Dostupnost

Nová řada TS-x53Be je nyní k dispozici.