Hlavní navigace

Qualcomm představil čip Snapdragon 8xc SoC pro zařízení s Windows

 Autor: © Gordon Bussiek - Fotolia.com
Nový čip byl vytvořen speciálně pro potřeby notebooků s operačním systémem Windows. Podle Qualcommu má čip Snapdragon 8xc SoC dvojnásobně výkonný grafický procesor. Výrobce zatím neuvedl, která zařízení budou tímto novým čipem vybavena.
Zuzana Bičíková 11. 1. 2019

Sdílet

Společnost Qualcomm v prosinci představila nový čip s názvem Snapdragon 8xc SoC určený pro notebooky s operačním systémem Windows. Čip byl vytvořen speciálně pro potřeby zařízení s Windows.

Qualcomm společně s Microsoftem představili emulaci Windows na procesoru ARM již v roce 2017. Nově představený čip Snapdragon 8xc SoC ovšem nabízí mnohem větší výkon, který umožní jeho využití i v noteboocích.

Výrobce uvádí, že grafický procesor Adreno 680 na novém čipu nabízí dvojnásobný výkon a o 60 % vyšší účinnost než předchozí generace Snapdragon 850. Nový GPU je údajně schopný řídit dva 4K monitory současně.

Důležitým prvkem je i integrovaný LTE modem, který navíc poskytne prakticky všudypřítomnou konektivitu. To je obzvlášť důležitá funkce pro uživatele, kteří k práci používají vzdálený přístup. Jedná se o 4G modem, který nepodporuje 5G.

Qualcomm se tentokrát zaměřil i na prvky pro podnikové zabezpečení, jako je například vylepšená kryptobezpečnost či chráněná konektivita. Snapdragon 8xc by tak měl být řešením pro podniky, které využívají zařízení s nepřetržitou dostupností.

Výrobce zatím nezveřejnil, která zařízení budou nový čip obsahovat. Mezi nejvýznamnější partnery Qualcommu patří Samsung, Asus a Lenovo.

Zdroj: IDG News Service