Hlavní navigace

Qualcomm zveřejnil informace o nové generaci rychlých čipů Snapdragon

9. 4. 2014

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Qualcomm odhalil specifikace nových mobilních čipů Snapdragon, které plánuje dodat svým zákazníkům v příštím roce. Jinými slovy – poskytl další důvod těm z vás, kteří si právě zakoupili nový telefon, abyste svého kroku litovali.

Qualcomm Snapdragon 810 a 808 jsou oba postaveny s využitím 20nanometrového výrobního procesů a zahrnují 64bitovou technologii. Osmijádrový 810 se skládá ze čtyř jader Cortex-A57, které budou mít za úkol úlohy náročné na výkon, a ze čtyř jader Cortex-A53, které budou určeny pro méně intenzivní práci a budou tak šetřit baterii zařízení.

Tento výkonný čip bude podporovat displeje s rozlišením 4K a paměť LPDDR4 RAM, která je rychlejší a efektivnější než aktuální standard. Bude také podporovat aktivaci hlasem a bude mít duální procesory pro zpracování obrazového signálu.

Na frontě GPU bude k dispozici čip Adreno 430, který bude údajně nabízet o 30 procent lepší výkon než model 420, jež nahradí.

Model 808 pak bude vybaven šesti jádry (dvěma Cortex-A57 a čtyřmi Cortex-A53), grafikou Adreno 418 a podporou obrazovek s rozlišením 2K. Přestože se bude jednat o čip střední třídy, nepůjde rozhodně o žádné ořezávátko.

Qualcomm běžně nesdílí informace o dalším vývoji svých technologií, zejména ne tak brzo v procesu, nicméně vzhledem ke zvýšené konkurenci ze strany Intelu, MediaTeku a Nvidie není příliš překvapením, že své karty vykládá spíše dříve nežli později.

A nejlepší na tom všem je, že by se nové čipy měly objevit v nejvýkonnějších zařízeních s Androidem již od počátku příštího roku.

Zdroj: IDG News Service