Hlavní navigace

RAD nabízí náhradu za pronajaté linky

Novou generaci komunikační brány představila firma RAD. Jde o řešení Ipmux-24, které je podle výrobce jediným zařízením na trhu, které dokáže podporovat všechny režimy emulace TDM, tedy TDMoIP, CESoPSN a SAToP-RFC 4553. V praxi umí nová jednotka nahradit celulární síť propojující buňky s páteřní sítí (backhaul) a slouží i jako náhrada pevných datových okruhů.
Pavel Louda 28. 11. 2007

Sdílet


Novou generaci komunikační brány představila firma RAD. Jde o řešení Ipmux-24, které je podle výrobce jediným zařízením na trhu, které dokáže podporovat všechny režimy emulace TDM, tedy TDMoIP, CESoPSN a SAToP-RFC 4553. V síti telekomunikačního operátora nebo mobilního operátora umí nová jednotka nahradit celulární síť propojující buňky s páteřní sítí (backhaul) a slouží i jako náhrada pevných datových okruhů.
Brána IPmux-24 je gigabitové zařízení s funkcí brány propojující více sítí. Kombinuje v sobě přepínání Fast Ethernetu a gigabitového Ethernetu s podporou pseudowire standardů (jde o technologii, která umožňuje vytvořit v síti služby jako ATM, Frame Relay, Ethernet, TDM, SDH přes PSN (MPLS nebo IP). Současně je navíc vybavena čipy ASIC, takže zvládá ty nejvyšší zátěže, obnovu precizního síťového času, který je nutný pro řízení toku v síti a extrémně nízkou latenci.
IPmux-24 se připojuje mezi buňku mobilního operátora a páteřní síť. A protože zejména mobilní operátoři přenášejí přes svou síť různorodé technologie, které nabízí svým zákazníkům, musí být brána schopna například obsloužit provoz CDMA a EVDO, ale také na čas extrémně náročné aplikace GSM a UMTS. Čipy ASIC, které jsou uvnitř zařízení, svým výkonem dovolují přenášet IP provoz přes sítě IP, Ethernet nebo MPLS s použitím libovolné TDM emulace a při zachování nejmenší latence a nejpřesnějšího časování.
Pro nejnovější služby jako 4G WiMAX, může být IPmux-24 použita jako ethernetové demarkační zařízení s flexibilní podporou sítí 802.1D a 802.1Q.