Hlavní navigace

Raspberry Pi vznikla konkurence – HummingBoard

5. 7. 2014

Sdílet

 Autor: Techspot.com
Od roku 2012, kdy přišel na svět Raspberry Pi, jsme byli svědky vzniku mnoha nízkorozpočtových minipočítačů. Právě vznikl další.

Za projektem HummingBoard stojí izraelský startup SolidRun. Zařízení s poměrně originálním názvem je mini PC pro kutilské projekty, který v porovnání s Pi slibuje větší výkon a flexibilitu.

HummingBoard (HB) v podstatě designově kopíruje členění i rozměry Raspberry Pi, což mimo jiné znamená, že se vejde do jakékoliv skříně určené původně pro model Pi, vyrobené třetí stranou. HB je taktéž dostupný ve třech různých konfiguracích pro různé potřeby.

Základní model i1 stojí 45 dolarů a je vybaven procesorem Freescale i.MX6 Solo ARM Cortex-A9 na frekvenci 1 GHz, grafickou kartou Vivante GC880, 512 MB RAM, ethernetovým konektorem, dvěma porty USB 2.0, slotem na microSD karty, porty HDMI a SPDIF a konektorem GPIO. Za 75 dolarů pak pořídíte model HummingBoard i2, který nabízí dvoujádrový procesor i.MX6 Dual a 1GB RAM. Nejdražší konfigurace pak stojí 100 dolarů; za tu cenu dostanete i2eX, který navíc obsahuje sloty PCIe a mSATA, integrovaný přijímač infračerveného signálu a gigabit LAN port.

soutez_casestudy

Na počítači HummingBoard rozběhnete různé distribuce Linuxu, včerně Ubuntu a Debianu, a také image Androidu.

Zdroj: IDG News Service

Byl pro vás článek přínosný?