Hlavní navigace

Realme X50 Pro 5G – novinka na platformě Snapdragon 865

2. 3. 2020

Sdílet

 Autor: realme
Nejrychleji rostoucí značka chytrých telefonů na světě představila smartphone realme X50 Pro 5G.

Smartphone je jedním z prvních chytrých telefonů s procesorem Qualcomm Snapdragon 865 5G a podporou sítí 5G ve dvou režimech. Přístroj rovněž dostal do vínku 64MP čtyřnásobnou kameru Hawk Eye s umělou inteligencí, 32MP dvojitou selfie kameru In-Display s širokým záběrem, displej Super AMOLED s obnovovací frekvencí 90 Hz a 65W nabíjení SuperDart Flash Charging.

Telefon nabízí podporu duálního režimu SA/NSA 5G i pokrytí všech hlavních světových sítí 5G, například n1, n3, n41, n78 a n79. Díky tomu je zajištěna plná podpora duálního režimu sítí 5G. Umí také zjišťovat okolní signál a přepínat mezi sítěmi 4G a 5G. Síťová strategie, rezervace síťového pásma a správa napájení zvyšují výdrž baterie a omezují spotřebu energie o 30 %. Přístroj rovněž podporuje bezdrátovou síť Wi-Fi 6, kromě toho zvládne současně sítě 5G i duální připojení Wi-Fi, což dále zvyšuje rychlost a stabilitu sítě.

Telefon realme X50 Pro 5G je založen na platformě Qualcomm Snapdragon 865 5G a grafickým procesorem Adreno 650. Ve srovnání s platformou Snapdragon 855 došlo u výpočetního i grafického procesoru ke zvýšení výkonu o 25 %, neboť obsahuje čip pro umělou inteligenci, jenž je oproti předchozí generaci dvakrát rychlejší.

Jde o jeden z prvních chytrých telefonů s pamětí LPDDR5 DRAM, jejíž rychlost ve srovnání s LPDDR4X vzrostla o 29 % při současném snížení spotřeby o 20 %. Využití technologií UFS 3.0+Turbo Write+HPB zvyšuje rychlost o 80 % a snižuje spotřebu o 20 %. realme X50 Pro 5G je díky vysokému výkonu pravým pionýrem sítí 5G a v nabídce naleznete varianty 8 GB + 128 GB, 8 GB + 256 GB a 12 GB + 256 GB.

Přístroj dostal chladicí technologii 5D Stereoscopic Ice Cooling Pro se součástmi pro rozptyl tepla, například chladicí měděnou kapalinovou komoru VC, vícevrstvé grafitové profily a tepelné silikonové podložky. Chladicí měděná kapalinová destička má plochu až 1 821 mm2, což je více než u tradičních chladicích vedení, a zvládne pokrýt celých 100 % hlavních zdrojů tepla.

special_kyberutoky

Realme X50 Pro 5G s dvoučlánkovou 4200mAh baterií má jako první chytrý telefon zcela novou technologii rychlonabíjení – 65W systém SuperDart zvládne rychlé nabíjení i při zapnutém displeji. Plné nabití baterie trvá pouhých 35 minut, což v současnosti představuje jednu z nejrychlejších nabíjecích technologií v celém odvětví. Všechny varianty jsou vybaveny novou generací adaptérů GaN, které dosahují vyšší výkonové hustoty v menším provedení a s nižší mírou zahřívání. Přístroj realme X50 Pro 5G je však současně kompatibilní s rychlonabíjecími systémy VOOC 4.0 (30 W) a QC / PD (18 W).

Pětijádrový čip rovněž zajišťuje ochranu adaptéru proti přetížení, ochranu při rychlonabíjení, ochranu rozhraní proti přetížení, ochranu proti nadměrnému proudovému zatížení, přepěťovou ochranu a pojistkovou ochranu baterie, což zvyšuje bezpečnost rychlonabíjení.