Hlavní navigace

Recenze: BullGuard Internet Security 2015

9. 12. 2014

Sdílet

 Autor: BullGuard
Stále ještě méně známá dánská společnost BullGuard obohatila trh nejnovější verzí svého bezpečnostního balíku Internet Security 2015.

Na rozdíl od ostatních firem, které kdysi začínaly s antivirovým programem a postupně nabalovaly další aplikace tak dlouho, až vznikly bezpečností balíky, BullGuard začal rovnou s balíkem.

Firma nenabízí jednu licenci, pokud máme jen jeden počítač, finančně lepší volbou bude samotný antivirus. Základní součástí jsou již klasické aplikace Antivirus, Firewall, Spamlilter, PC Tune Up, zálohování, skener ohlašující stupeň nebezpečí a rodičovská kontrola.

Instalace je nečekaně svižná, zřejmě díky tomu, že je tento balík bezkonkurenčně nejmenší, zhruba o 90 procent. Bez restartování počítače se ale neobejdeme. I samotné skenování je velmi rychlé. Výrobce sice slibuje nulový efekt na počítač, to je ovšem poněkud optimistické.

BullGuard

Uživatelské rozhraní se dočkalo mírných kosmetických změn, nicméně příjemná přehlednost zůstala zachována. Otevírací menu nabídne sedm lehce rozlišitelných ikonek – Status jednoduše ukáže, že je vše OK, Scan nabídne několik možných skenů, Backup nás dovede k nástrojům pro zálohování. Při nastartování každé aplikace získáme možnost pohrát si s delailním nastavením.

Na antivirus jsme si nemohli stěžovat ani u starších verzí, letos se dokonce dostává na přední místa nezávislých testů. Program podporuje Outlook, Outlook Express, Thunderbird, Eudora, The Bat, Thunderbird a všechny ostatní klienty, které používají protokoly POP3 nebo IMAP. Kvalitní heuristická analýza je dnes naprostou samozřejmostí, stejně jako kontrola aplikací P2P.

BullGuard

Novinkou je účinná ochrana soukromí. Pokud programu svěříme osobní údaje jako je jméno, adresa, telefon nebo číslo pasu, automaticky prohledává internet a pomocí textovky varuje, když tyto údaje někde najde. Prozatím si ale tento nástroj užijí jen majitelé v Británii a Spojených státech. Důvodem je propojení s firmou Experian, která kontroluje kvalitu našeho osobního kreditu. Nicméně se nemohu zbavit dojmu, že alespoň některé z vyžadovaných údajů jsou přesně ty, se kterými bychom měli na internetu šetřit.

Součástí je také dnes téměř samozřejmá možnost onlinového zálohování. Tady,Bullguard, který na rozdíl od ostatních firem nikdy nebyl stižen lakotou, nabízí velmi příjemných 25 GB. Doporučení k zálohování se objevuje pokaždé, když se program startuje. Samotný proces je jednoduchý, Bullguard nabízí nastavené části pevného disku, takže stačí klikat. A ještě k tomu je tato utilita přímou součástí balíku, takže žádné hledání či dodatečný download.

Uspokojí i Antispam, především svojí minimální falešnou pozitivitou. Tady by ale rychlost mohla být o něco vyšší. Firewallová ochrana je na slušné úrovni a v základním nastavení blokuje co má.

Verdikt

Celkově můžeme konstatovat, že se jedná o bezpečnostní balík vyplněný velice solidní nabídkou aplikací. Některé novinky jsou příjemné (i když zatím lokálně omezené). Cena 99 dolarů za tři licence sice není žádná láce, ale celkem odpovídá situaci na trhu. Zmizely i dříve nepříjemně vysoké nároky na CPU, takže program dnes klape jako dobře naladěné švýcarské hodinky a my můžeme v klidu pracovat. To ale neznamená, že by BullGuard skenoval jako šnek, v rychlosti ho překoná jen Kaspersky.V každém případě platí, že BullGuard udělal velký krok správným směrem.

 

Pro: 25 GB online zálohování

 

Proti: Není ochrana mobilních periferií

 

Celkem: 75 procent

soutez_casestudy

Výrobce: BullGuard

Cena: 59,95 eur (asi 1 600,- Kč) - roční licence pro 3 PC

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Dlouholetý spolupracovník magazínu PCWorld a Computerworld.cz. Zajímají ho hlavně recenze různých programů, speciálně fotoeditory a vše kolem grafiky.