Hlavní navigace

Recenze: PDF Studio Pro 2019

17. 9. 2019

Sdílet

 Autor: Qoppa Software
O tom, že formát PDF je standardním formátem pro výměnu dokumentů, nemá cenu diskutovat. Ostatně ve chvíli, kdy Adobe vypustil svoji čtečku Reader zdarma, bylo rozhodnuto

Ve chvíli, kdy ale potřebujeme s otevřeným dokumentem něco udělat, bude situace složitější. Acrobat sice umí všechno co můžeme potřebovat, ale cena, kterou si Adobe účtuje, připomíná rozpočet nějaké menší africké země, asi nepřekvapí, že existují firmy, nabízející levnější alternativu.

Jednou z nich je program PDF Studio, které nabízí relativně málo známá firma z americké Atlanty s neobvyklým názvem Qoppa Software. Tento software tradičně přichází ve dvou verzích, levnější verze Standard (89 dolarů) a jako dražší verze Pro (129 dolarů). Ceny se již několik let nezměnily. Kterou vybrat? To bude záležet na tom, k čemu program potřebujeme. Na základní operace bude stačit levnější verze, ale pokud chceme maximální množství funkcí včetně OCR, musíme si připlatit.

Software nabízí solidní kontrolu nad editací dokumentů, včetně možnosti OCR. Ta funguje spolehlivě, ale stejně jako celý program, do skutečné rychlosti má daleko. Tady se toho příliš nezměnilo. Do textu můžeme přidávat komentáře, grafické zdůrazňování, “připínat” poznámky, doplnit hlavičky i patičky, digitální podpis nebo vodotisk. Tohle všechno ale PDF Studio umělo už dávno.

Mezi hlavní novinky je nutno připomenout možnost upravit si na míru lištu, do které se přesuneme nejdůležitější funkce, takže budeme pracovat rychleji. Dokument si můžeme rozdělit na lepší prohlížení, lépe se zmenšuje velikost souboru, objevila se podpora RFT a práce s vrstvami. Zapomenout nemůžeme ani na možnost cloudového ukládání. Prakticky všechny tyto změny existují jen v dražší verzi.

Mezi vylepšení patří minimalizace lišty, lepší práce s vodoznakem, lepší formátování, podpora skenování většího množství stránek, lepší integrace s programy balíku Microsoft Office a integrace funkce DocuDSign.

Verdikt

S novou verzí dostaneme do ruky solidně robustní program, který nám umožní prakticky jakoukoliv práci se soubory PDF, takže v této oblasti není co řešit Jen kdyby snad konečně vyřešili problémy s rychlostí.

 

Pro: Existuje jak pro Windows, tak i pro Mac a Linux

Proti: Malá rychlost

Celkem: 85 procent

soutez_casestudy

Výrobce: Qoppa Software

Cena: 89 USD (cca 2 000 Kč)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Dlouholetý spolupracovník magazínu PCWorld a Computerworld.cz. Zajímají ho hlavně recenze různých programů, speciálně fotoeditory a vše kolem grafiky.