Hlavní navigace

Referenční CD a SACD přehrávač Pioneer

27. 7. 2018

Sdílet

 Autor: Pioneer
Pioneer nabízí na našem trhu CD a SACD přehrávač PD-70AE splňující nejvyšší nároky audio nadšenců

Referenční CD a SACD (Super Audio CD) přehrávač Pioneer PD-70AE v masivním hliníkovém šasi splňuje všechny nároky audio nadšenců, od nejlepších DA převodníků a dalších výběrových součástek, přes špičkové provedení s eliminací vibrací až po samostatné napájecí obvody pro digitální a analogovou část. SACD je nosič zvukového záznamu na první pohled nerozeznatelný od tradičního CD disku. Jeho zásadním benefitem je mnohem vyšší hustota záznamu s frekvenčním rozsahem až do 100 kHz a možností prostorového zvuku. 

Pioneer

Několikaměsíční poslechové zkoušky

Všechny jednotlivé části přehrávače Pioneer PD-70AE vznikaly během několika měsíců poslechových testů japonským týmem. Výsledkem je komplet, jehož základem je konstrukce z jednolitého hliníkového bloku, který slouží spolu s plovoucí konstrukcí s využitím speciálních tlumících materiálů a vlastní technologií Pioneer jako stabilní základna eliminující jakékoli vibrace. Pro převod digitálních dat do analogové podoby byly vybrány dva DA převodníky ESS9026PRO, řazené mezi nejpřesnější čipy na trhu se zanedbatelným zkreslením. Analogová část je plně symetrická a výstup zajišťuje volitelně symetrický XLR konektor nebo RCA výstupy, které podporují i použití masivních konektorů na kvalitních kabelech. Součástí ladění přehrávače poslechovými testy CD i SACD byl i výběr elektrolytického kondenzátoru, jenž umožňuje docílit výsledného charakteru zvuku.

Obvody s nezávislým levým a pravým kanálem vynikají především vynikajícím vzájemným odrušením a v případě připojení k zesilovači vybavenému XLR vstupy zajistí také kvalitní propojení obou zařízení na profesionální úrovni.  RCA výstupy je možné vypínat a zapínat dle potřeby.

Pro propojení s dalšími digitálními audio zařízeními, jako například satelitním přijímačem a streamerem, je také k dispozici optický a koaxiální digitální vstup. Díky tomu mohou být vlastnosti tohoto referenčního přístroje využity i při přehrávání hudby z jiných digitálních zdrojů.

special_kyberutoky

Dostupnost a cena

CD a SACD přehrávač Pioneer PD-70AE je nyní k dostání na našem trhu za koncovou doporučenou cenu 65 000 Kč.