Hlavní navigace

Řešení správy IT, která organizacím umožňují snížit náklady a omezit rizika, představila firma CA

Uvedení osmi nových či aktualizovaných řešení koncepce EITM (Enterprise IT Management), která zákazníkům umožňují zajistit řízení, správu a zabezpečení firemního IT prostředí, oznámila společnost CA.
Pavel Louda 13. 6. 2008

Sdílet


Uvedení osmi nových či aktualizovaných řešení koncepce EITM (Enterprise IT Management), která zákazníkům umožňují zajistit řízení, správu a zabezpečení firemního IT prostředí, oznámila společnost CA. EITM je strategická koncepce společnosti CA, jejímž cílem je změnit způsoby správy IT uvnitř organizace. Poskytuje zákazníkům integrovaný a modulární přístup k řízení, správě a zabezpečení prostředí IT v souladu s obchodními cíli společnosti.
Řešení zahrnují produkty pro zajištění shody s předpisy a správu rizik v rámci prostředí využívajících mainframy i distribuované systémy a produkty využívající nejnovější technologie společnosti CA v oblasti automatizace. Podniková oddělení IT tak mohou implementovat konzistentní zásady správy IT a procesů bez ohledu na použitou platformu a tím zjednodušit základní operace a snáze implementovat standardy „best-practice“, například ITIL a COBIT.
„Dnešní úspěšné společnosti si uvědomují, že IT se může stát efektivním nástrojem konkurenčního boje,“ říká Ajei Gopal, výkonný viceprezident skupiny EITM společnosti CA. „Naše koncepce EITM je připravena tak, aby zákazníkům umožnila využít IT k ovládnutí trhu. Díky řešením CA mohou oddělení IT přispívat k zajištění růstu, ziskovosti a adaptability společnosti, a současně výrazně omezit náklady. Společnost CA neustále doplňuje koncepci EITM o inovativní technologie, které se zaměřují na nejpalčivější problémy zákazníků. Díky podpoře a prosazování obchodních priorit tato koncepce rovněž přináší dlouhodobé výsledky.“
Pět z osmi řešení, která dnes společnost CA představila, zlepšují správu rizik v rámci jednotlivých společností, neboť se zaměřují jak na externí předpisy, tak na vnitřní provozní směrnice. Řešení pomáhají snížit související rizika a umožňují implementaci nejlepších postupů při identifikaci, vyhodnocení, analýze a vyvažování rizik. Některá z těchto řešení byla speciálně navržena tak, aby zajišťovala dodržování SOX, PCI, HIPAA a řady dalších důležitých standardů.