Hlavní navigace

Řídicí systém inteligentního domu Tecomat Foxtrot

8. 12. 2014

Sdílet

 Autor: IDG
Získal ocenění HD World Excellent za modulární řešení pro inteligentní dům.

Systém Tecomat Foxtrot je centrálním komunikačním a řídicím uzlem infrastruktury inteligentního domu. Řídí jednotlivé části a koordinuje všechny jako celek podle různých scénářů, jako jsou všední den, odchod do práce, dovolená, stav panika, zastřežení nebo simulace přítomnosti. Řídicí systém bere v úvahu okamžité stavy čidel teploty, osvětlení, vlhkosti, CO₂, větru či deště, ale i lokální předpověď počasí nebo plán spínání tarifů energií z internetových serverů. Spotřebu energií nejen měří, ale podle okamžité ceny řídí i jejich toky.

Tecomat Foxtrot

Jednotka Foxtrot komunikuje se všemi dalšími systémy v domě, typicky s osvětlením, vytápěním a klimatizací, elektrickými pohony oken či žaluzií, zavlažovacím systémem zahrady, zabezpečovacím systémem nebo multimediálními domácími zařízeními i jednotlivými elektrickými zásuvkami. Všechna připojená řešení lze ovládat prostřednictvím webového rozhraní nebo mobilní aplikace. Nechybějí ani měření a sběr dat z provozu s vyhodnocením ve formě grafů a statistik.

Modulární systém Foxtrot lze volně rozšiřovat o sběrnicové senzory a aktory z nejrozsáhlejšího sortimentu těchto prvků na trhu.

Cena: od 8 000 Kč

www.tecomat.com