Hlavní navigace

Říjnový Windows 10 Update provázejí problémy

 Autor: Mark Hachman/IDG
Někteří uživatelé, kteří aktualizovali Windows 10 říjnovým updatem, hlásí ztrátu dat. Microsoft proto jeho distribuci pozdržel.
-vt 9. 10. 2018

Sdílet

Microsoft zatahuje říjnovému updatu Windows 10 ruční brzdu. Windows 10 October 2018 Update, jak zní jeho oficiální název, byl zpřístupněn minulý týden v úterý, od té doby se však ozvala celá řada uživatelů s tím, že jim instalace smazala nemalé množství jejich oobních dat.

V některých případech pohltila kompletní uživatelské profily a celé adresáře, přičemž vrácení updatu data neobnovilo. Microsoft proto distribuci updatu dočasně pozastavil, aby problém prošetřil.

Malou útěchou může být, že se na něj přišlo dřív, než update začal být distribuován hromadně, což bylo původně plánováno na 9. října; nadšenci mohli update instalovat manuálně už od 2. října, což však Microsoft po odhalení problému nedoporučil. V případě, že někdo v důsledku aktualizace přišel o svá data, má se dle vyjádření firmy obrátit na místní zákaznický servis.

Podle přispěvatele magazínu Thurrott.com Rafaela Rivery Windows Insideři hlásili možné problémy v podobě ztráty dat už zhruba před třemi měsíci, na tzv. Feedback Hubu, kde své názory sdružují, však tyto jejich reporty zapadly.

V každém případě, zjištěný problém připomíná, jak důležité je zálohovat si pravidelně data. Třeba právě v souladu s aktualizačním koloběhem Windows 10, tedy dvakrát do roka. Až vyjde opravená verze říjnového updatu, bude problém nepochybně vyřešen, ovšem jeden nikdy neví – prevence je prevence.