Hlavní navigace

RIM hlásí miliardu stažených aplikací, na 15 miliard z App Store nemá

Research in Motion ohlásil, že obchod z aplikacemi pro BlackBerry s názvem App World překonal po dvou letech miliardu stažených aplikací. Na Apple i Google však zatím ztrácí.
Jan Mazal 14. 7. 2011

Sdílet

RIM hlásí miliardu stažených aplikací, na 15 miliard z App Store nemá Titulní foto: © iQoncept - Fotolia.com RIM ohlásil překonání miliardové hranice přibližně týden poté, co Apple ohlásil, že jeho App Store pro iPhone a iPad zaznamenal 15 miliard stažených aplikací.

Google nedávno oznámil, že Android market překročil 4,5 miliardy stažených aplikací. Apple i Google údajně nyní měsíčně zaznamenávají přibližně miliardu downloadů.

RIM uveřejnil na blogu informaci, že BlackBerry App World nyní registruje průměrně 3 miliony stažených aplikací denně. Ty pocházejí jak z telefonů BlackBerry, tak z tabletu PlayBook.

Pro porovnání Apple dosáhl úrovně 1,5 miliardy stažení přibližně rok po otevření App Store (což bylo navíc před uvedením iPadu).

Nová beta verze tento měsíc

Beta BlackBerry App Worldu 3.0 by se měla objevit ještě tento měsíc. Screenshoty nové verze se již objevily například na BBNews. Menší update, verze 2.1.4.9, byl již vydán.

Dosažení miliardové hranice je pro RIM poměrně důležité poté, co za předchozí rok výrobce zaznamenal pokles obratu, zpoždění uvedení nových produktů a smíšené recenze dlouho připravovaného Playbooku.

Zdroj: IDG News Service
Titulní foto: © iQoncept - Fotolia.com