Hlavní navigace

RIM představil BlackBerry Bold 9900/9930 a BlackBerry OS 7

Kanadská firma Research in Motion odhalila první telefony se svým novým operačním systémem BlackBerry OS 7. Jaké novinky přinášejí?
Jiří Paleček 3. 5. 2011

Sdílet

Společnost Research In Motion představila dvě nová zařízení BlackBerry s tloušťkou pouhých 10,5 mm, která jsou vůbec poprvé opatřena operačním systémem BlackBerry 7 OS. "Nové smartphony BlackBerry Bold se spolu s novou verzí operačního systému nechaly inspirovat miliony uživateli po celém světě, kteří vyžadují nekompromisní kombinaci výkonu, funkčnosti a stylu," uvedl v tiskovém prohlášení Mike Lazaridis, prezident a Co-CEO společnosti RIM. Oba smartphony jsou poháněny 1,2GHz procesorem a podporují nové 4G mobilní sítě. Research In Motion vyzdvihuje také nový dotykový displej Liquid Graphics, který nabídne rychlou odezvu vhodnou k hraní her - zvládne rychlost až 60 snímků za vteřinu a nabídne rozlišení 287 dpi.

V obou telefonech je integrována technologie NFC, díky které mohou být zařízení jednoduše použita k mobilním platbám. Mezi další funkce nových BlackBerry patří integrovaný kompas a podpora 720p HD videa. Telefony mají zcela totožný displej o velikosti 2,8 palce s rozlišením 640 x 480 pixelů. Samozřejmostí je hardwarová QWERTY klávesnice, Wi-Fi a Bluetooth. K ukládání dat slouží 8GB disk (kapacitu lze rozšířit pomocí microSD karty až o 32 GB). Významnou novinkou je i nový operační systém BlackBerry OS 7. Ten přináší vylepšený webový prohlížeč s podporou HTML5 videa, vyhledávání pomocí hlasu nebo možnost spravovat soukromý obsah uživatele odděleně od toho pracovního.

Společnost Research In Motion představila dvě nová zařízení BlackBerry s tloušťkou pouhých 10,5 mm, která jsou opatřena operačním systémem BlackBerry 7 OS. "Nové smartphony BlackBerry Bold se spolu s novou verzí operačního systému nechaly inspirovat miliony uživateli po celém světě, kteří vyžadují nekompromisní kombinaci výkonu, funkčnosti a stylu," uvedl v tiskovém prohlášení Mike Lazaridis, prezident a Co-CEO společnosti RIM. Oba smartphony jsou poháněny 1,2GHz procesorem a podporují nové 4G mobilní sítě. Research In Motion vyzdvihuje také nový dotykový displej Liquid Graphics, který nabídne rychlou odezvu - zvládne rychlost až 60 snímků za vteřinu a nabídne rozlišení 287 dpi.