Hlavní navigace

Robotický vysavač: Skvělá volba nejen pro pohodlnou hospodyni

22. 5. 2020

Sdílet

 Autor: hoover
Na trhu je k dispozici spousta modelů. Nač si dát pozor?

Nesnášíte vysávání? Aby ne, vždyť tato činnost není oblíbená ani u zarytých a velmi pečlivých hospodyněk. Naštěstí v současné době není problém pořídit robotický vysavač. K dispozici je na trhu spousta modelů. Každý z nich vám zcela jistě ulehčí práci. Vždyť ho ráno stačí jenom nastavit a poté už bude vysávat plochu, kterou pro něj vyznačíte. Nic složitého, stačí jenom zavřít dveře, případně umístit zábrany, by na konkrétní místa vysavač nemohl. Mnohem náročnější je ale takový robotický vysavač vybrat. Na trhu je totiž k dispozici spousta modelů. Nač si dát pozor? To vám prozradíme v následujících řádcích.

 

Charakter místnosti v hlavní roli

V první řadě se zaměřte na typ dané místnosti. Vybírat je třeba vysavač podle toho, kolik metrů čtverečních bude vysávat. Na větší prostory je zapotřebí volit mnohem výkonnější modely. Určitě berte v potaz i fakt, jestli má daný interiér prahy. Robotický vysavač je schopen překonat i práh vysoký 2 cm! V neposlední řadě se zaměřte také na nábytek v místnosti, již bude váš elektronický pomocník uklízet. Výběr robotického vysavače určitě v tomto ohledu nepodceňte. Existuje spousta modelů vybavených inteligentní navigací. 

 

Zásobník robotického vysavače

Určitě je zapotřebí dbát také na součást robotického vysavačem, která dokáže zachytávat posbírané nečistoty. Objem zásobníku se tradičně pohybuje mezi 0,2 až 0,8 l. Počítejte s tím, že v domácnostech, kde žijí domácí mazlíčci s poněkud delší srstí, je zapotřebí varianty s větším zásobníkem.

 

Návrat do doku

Většina vysavačů se dokáže vrátit v momentu vyššího vybití do dokovací stanice. Tam se opětovně nabíjí. Jakékoli lepší srovnání nejlepších robotických vysavačů jednoznačně prozradí, jestli to konkrétní model zvládne. Některé je třeba připojit k doku manuálně. Jiné zase začínají tam, kde skončily.    

cyber23

 

Rotační kartáče

Výborné jsou u robotických vysavačů rotační kartáče. Díky nim dokáže konkrétní model vysávat ještě precizněji. Ideální je přečíst si zajímavé recenze robotických vysavačů. Pomůže vám třeba rubrika Smart Home na Smartmag.cz.