Hlavní navigace

Rodina notebooků Idea se rozrůstá o tři nové modely

28. 12. 2015

Sdílet

 Autor: Lenovo
Notebook IdeaPad 300 nabídne svým uživatelům tři modely s různou úhlopříčkou displeje

Lenovo rozšiřuje portfolio svých notebooků řady Idea o tři nové modely - IdeaPad 300, 300s a IdeaPad 500. Všechny tyto notebooky se vyznačují především důrazem na vysoký výpočetní a grafický výkon. Vybrané modely IdeaPad 500 jsou navíc vybaveny dedikovanou grafickou kartou nebo 3D kamerou Intel RealSense pro intuitivnější práci a širší možnosti ovládání notebooku.

Lenovo

Lenovo IdeaPad 300 přichází na náš trh ve třech velikostech. Kromě 14 nebo 15,6palcového Full HD displeje si mohou uživatelé vybrat také model s 17,3palcovým HD+ displejem. Kvalitní obraz s vysokým rozlišením doplňuje také čistší a hlasitější zvukový výstup ze stereo reproduktorů s certifikátem Dolby Advanced Audio.

Dostatečný výkon pro přehrávání filmů, hraní her nebo vytváření vlastního obsahu zajistí uživatelům kombinace výkonných procesorů šesté generace Intel Core či Intel Braswell spolu s pokročilou volitelnou grafickou kartou AMD nebo NVIDIA. Dostatečný prostor pro všechny soubory zajistí vnitřní úložiště s kapacitou až 1 TB na HDD nebo SSHD disku. Díky tomuto vybavení mohou uživatelé bez problémů editovat fotografie nebo nahrávat domácí videa. O rychlé načtení vlastního multimediálního obsahu na internet, stejně jako o plynulé přehrávání filmů či hudby se postará připojení Wi-Fi 802.11ac, které nabízí až třikrát větší rychlost připojení než standardní Wi-Fi.

Notebooky IdeaPad 300s jsou tenčí a lehčí variantou IdeaPad 300 s 11 a 14palcovým displejem. Větší z obou zařízení váží 1,8 kg, 11palcový model dokonce váží pouze 1,3 kg a je tedy ideální pro studenty nebo profesionály, kteří jsou často na cestách.

Díky rychlým a výkonným hardwarovým komponentům Intel přináší oba modely vysoký výkon a rychlou odezvu i při práci více programů najednou. Chvíle odpočinku zpestří uživatelům stereo reproduktory s technologií Dolby Home Theatre pro větší kvalitu zvukového výstupu při přehrávání hudby, filmů nebo her. Dostatečný prostor pro veškeré dokumenty, programy a data poskytne také pevný disk s kapacitou až 1 TB. Podobně jako notebooky IdeaPad 300 jsou i tyto menší modely vybaveny bezdrátovou technologií Wi-Fi 802.11ac pro maximální možnosti konektivity.

Konfiguraci notebooku Lenovo IdeaPad 500 mohou uživatelé přizpůsobit svým požadavkům. Kromě volby mezi 14 a 15,6palcovým modelem si mohou vybrat také mezi nejnovějšími procesory Intel Core i 6.generace nebo AMD Carrizo pro co nejvyšší výkon. Vysoký grafický výkon pak zajistí volitelná dedikovaná grafická karta AMD Radeon a až 16 GB DDR3L RAM paměti.

Cloud22

Notebooky IdeaPad 500 jsou vhodné nejen pro náročnou práci, ale také pro odpočinek při sledování filmů nebo hraní her. Vybrané modely disponují 3D kamerou Intel RealSense, díky které je možné notebook ovládat pomocí obličeje a gest, a která pozvedne zábavu a videohry na zcela novou úroveň. O realističtější zvukový zážitek se postarají volitelné stereo reproduktory JBL s certifikací Dobly Advanced Audio. Pro efektivnější práci pak notebooky nabízí řadu konektorů včetně čtečky karet typu 4v1 a volitelnou DVD vypalovačku pro pohodlné načítání programů nebo sledování filmů bez nutnosti internetového připojení.

Notebooky Lenovo IdeaPad 300 jsou na českém trhu dostupné za cenu od 8 499 Kč s DPH, tenčí model IdeaPad 300s pak od 7 999 Kč včetně DPH. Lenovo IdeaPad 500 je dostupný za cenu od 17 999 Kč včetně DPH.