Hlavní navigace

Rodina produktů Creative Suite 4 od Adobe pod lupou

V pondělí jsme informovali o chystaném vydání rodiny produktů Creative Suite 4 a nyní si ji již můžeme představit detailněji. Mimochodem jedná se o doposud největší vydání softwaru Adobe a podle slov výrobce se se vyznačuje výrazným vylepšením pracovních postupů a novou úrovní integrace s technologií Flash.
Martin Noska 24. 9. 2008

Sdílet


Společnost Adobe Systems představila rodinu programů Adobe Creative Suite 4, nové vydání softwaru pro prakticky jakékoliv tvůrčí postupy návrhu a vývoje. Nová řada produktů Creative Suite 4 přináší podle slov Adobe výrazné vylepšení pracovních postupů, které odstraňuje odstup mezi návrháři a vývojáři, a také obsahuje stovky nových funkcí – sbližuje tvůrčí procesy pro tisk, web, mobilní přístroje, interaktivní soubory a produkci filmu a videa.

Tato rodina produktů zahrnuje sady Adobe Creative Suite 4 Design, Creative Suite 4 Web, Creative Suite 4 Production Premium, Adobe Master Collection a také 13 samostatných produktů, 14 integrovaných technologií a sedm služeb. Adobe Creative Suite Master Collection 4 kombinuje prakticky všechny aplikace, technologie a služby společnosti Adobe pro tvorbu a vývoj obsahu v jediném balení. Je to údajně nejobsáhlejší designové prostředí, které kdy bylo vydáno.

Sada Adobe Creative Suite 4 nabízí širokou možnost volby mezi různými verzemi a samostatnými produkty s komplexní podporou pracovních postupů pro prakticky jakoukoliv tvůrčí disciplínu. Zákazníci si mohou vybrat ze šesti sad programů nebo plných verzí a upgradů 15 samostatných aplikací, mezi které patří Photoshop CS4, Photoshop CS4 Extended, InDesign CS4, Illustrator CS4, Flash CS4 Professional, Dreamweaver CS4, After Effects CS4 a Adobe Premiere Pro CS4.

Zjednodušené pracovní postupy v Adobe Creative Suite 4 umožňují uživatelům tvořit pro různá média. Běžné úkony jsou zjednodušeny a je možné přepínat mezi výstupy na různá média bez opuštění projektu. InDesign CS4 obsahuje nový nástroj Živá kontrola před výstupem (Live Preflight), který návrhářům umožní zachytit chyby v produkci a nově přizpůsobitelný panel vazeb, se kterým je umísťování souborů efektivnější. Nový nástroj pro změnu měřítka s ohledem na obsah v programech Photoshop CS4 a Photoshop CS4 Extended automaticky znovu složí obraz při změně jeho rozměrů a při jeho adaptaci na nové rozměry zachová důležité oblasti. Rozšířená verze dynamických vazeb v sadě CS4 Production Premium dovolí uživatelům přesouvat obsah mezi programy After Effects CS4, Adobe Premiere Pro CS4, Soundbooth CS4 a Encore CS4, takže provedené aktualizace jsou okamžitě vidět bez nutnosti přepočítávání.

Adobe Creative Suite 4 posunuje do středu zájmu i trojrozměrnou grafiku, protože poskytuje schopnost malovat, skládat a animovat 3D modely s použitím známých nástrojů. Flash CS4 nyní nabízí možnost aplikovat doplnění mezilehlých stavů (tween) přímo na objekty místo na klíčové snímky, což přináší vyšší kontrolu nad atributy animace. V programu Flash je také nový nástroj Kosti (Bones), který pomáhá vytvářet realističtější animace mezi svázanými objekty. Software Adobe Device Central CS4, obsahující prohledávatelnou knihovnu více než 450 dynamicky aktualizovaných profilů zařízení od předních výrobců, umožňuje uživatelům testovat obsah pro mobilní přístroje navržený v mnoha produktech z řady Creative Suite 4.

Adobe Creative Suite 4 podstatně rozšiřuje přístup ke službám dostupným pro tvůrčí profesionály a vývojáře, kteří chtějí spolupracovat online. Ke službě Adobe ConnectNow na webu Acrobat.com je přístup z programů InDesign CS4, Illustrator CS4, Photoshop CS4 Extended, Flash CS4 Professional, Dreamweaver CS4, Fireworks CS4 a Acrobat 9 Pro. Tato služba umožňuje spolupráci v reálném čase se dvěma dalšími kolegy nebo klienty. Návrháři mohou také sdílet barevné harmonie pomocí nástroje Adobe Kuler, který je nyní dostupný z prostředí programů InDesign CS4, Illustrator CS4, Photoshop CS4, Flash CS4 a Fireworks CS4.

K dispozici jsou také následující online zdroje: nápověda Adobe Community Help pro technické otázky; web Resource Central pro přístup ke zprávám a výukovým lekcím vztahujícím se k produktům pro video a audio, a také k záznamům, zvukovým efektům a dalším knihovnám zdrojů programu Soundbooth; a web Adobe Bridge Home, přizpůsobitelný zdroj tipů, výukových lekcí, zpráv a inspiračního obsahu.

Kolekce programů Adobe Creative Suite 4 a s ní spojené samostatné produkty se začnou dodávat v říjnu. Produkty budou dostupné přes autorizované prodejce Adobe. Doporučená koncová cena sady Adobe Creative Suite 4 Design Premium bude 54 510 Kč, sada Adobe Creative Suite 4 Web Premium bude za 46 210 Kč, Adobe Creative Suite 4 Production Premium za 51 790 Kč a sada Adobe Creative Suite 4 Master Collection za 76 320 Kč. Ceny jsou uvedeny bez DPH. Adobe plánuje nabídku odstupňovaných cen upgradů z předcházejících verzí. Po omezenou dobu budou moci zákazníci s platnou licencí na libovolnou verzi sady Adobe Creative Suite Design, Web a Production Premium upgradovat na Creative Suite 4 za cenu upgradu z CS3.

Podrobnější informace o funkcích, zásadách upgradování, cenách a verzích v jiných jazycích naleznete na adrese: www.adobe.com/creativesuite_cz.