Hlavní navigace

Rodina telefonů Moto Z s příslušenstvím Moto Mods

 Autor: Lenovo
Lenovo představilo novou rodinu smartphonů Moto Z spolu s příslušenstvím Moto Mods, díky kterému lze změnit telefon podle aktuální potřeby
Radek Kubeš 14. 6. 2016

Sdílet

Představou společnosti Lenovo je svět, ve kterém si uživatelé mohou určovat schopnosti svého smartphonu. Proto Lenovo představilo rodinu chytrých telefonů Moto Z. 

Lenovo


Díky tělu zkonstruovanému z nerezové oceli a hliníku je nový Moto Z mimořádně odolný a přitom tenký a lehký. Uživatelům nabídne tělo tenké 5,2 milimetrů a 5,5palcový QHD AMOLED displej. Výkon zajišťuje kombinace procesoru Qualcomm Snapdragon 820, 4 GB RAM a 32 či 64GB vnitřní úložiště. Úložný prostor pro všechny fotografie, videa a aplikace mohou uživatelé navýšit až na 2 TB pomocí microSD karty.

Moto Z je vybaven 13Mpx fotoaparátem s vysokým rozlišením, optickou stabilizací obrazu a automatickým laserovým ostřením. Spojení těchto prvků umožní uživatelům pořídit skvělé snímky prakticky v jakémkoliv světle. Přední 5Mpx fotoaparát přináší širokoúhlou čočku, díky které se nyní všichni přátelé při focení selfie vejdou do záběru. S přídavným předním bleskem budou všechny portréty vypadat skvěle i při nízkém osvětlení.

S vodoodpudivým povrchem telefonu se uživatelé nemusí bát deště či náhodného polití. Čtečka otisků prstů zajistí jednoduché odemčení telefonu jediným dotykem, zatímco kapacitní baterie se postará až o 30hodinovou výdrž bez nutnosti nabíjení. V případě nedostatku energie mohou uživatelé díky technologii Turbo Power dobít telefon až na 8 hodin používání již za 15 minut.

Celokovový design smartphonu Moto Z Force spolu s druhou generací technologie Moto ShatterShield zaručí, že displej tohoto telefonu nepraskne ani se neroztříští v případě pádu.

Ve svém těle přináší všechny vlastnosti telefonu Moto Z doplněné o až 40hodinovou výdrž baterie a zatím nejrychlejší dobíjení TurboPower. To poskytne telefonu energii až na 15 hodin další výdrže již po 15 minutách nabíjení. Uživatelé mohou snadno zachytit mimořádně jasné fotografie s prémiovým 21Mpx fotoaparátem, který je vybaven optickou stabilizací obrazu, automatickým ostřením s fázovou detekcí (PDAF) a automatickým laserovým ostřením.

S novým příslušenstvím Moto Mods mají uživatelé možnost změnit smartphone Moto Z na zařízení, jaké aktuálně potřebují. Díky přídavnému reproduktoru JBL a technologií SoundBoost si mohou hudební fanoušci poslechnout oblíbené písně skutečně nahlas. Pokud budou uživatelé potřebovat prodloužit výdrž baterie, dodá jim Power Pack až dalších 22 hodin používání.

Uživatelé mohou přizpůsobit smartphone svému osobnímu stylu také díky zadním krytům Style Shells. Vybrat si mohou z materiálů jako skutečné dřevo, kůže nebo vzorované látky.

Připojení jednotlivých příslušenství k telefonu Moto Z je maximálně zjednodušeno. S pomocí výkonných magnetů mohou být Moto Mods snadno připojeny k telefonu podle aktuálních potřeb. Všechno příslušenství ze sady Moto Mods bude možné připojit k budoucí generaci telefonů Moto Z.

Cena a dostupnost

Nový smartphone Moto Z bude společně se sadou příslušenství Moto Mods celosvětově dostupný od začátku září. Dostupnost ani cena pro český trh zatím nebyly stanoveny.