Hlavní navigace

Rok 2012 bude rokem tabletů!

31. 12. 2011

Sdílet

 Autor:
Pomalu se loučíme s rokem 2011 a rok nadcházející již netrpělive klepe na dveře. Podle všech odhadů to vypadá, že rok 2012 bude hlavně (co se spotřební elektroniky týče) rokem tabletů a také čtyřjádrových procesorů jako nových standardů pro tablety s (převážně) systémem Android.

Pomalu se loučíme s rokem 2011 a rok nadcházející již netrpělive klepe na dveře. Podle všech odhadů to vypadá, že rok 2012 bude hlavně (co se spotřební elektroniky týče) rokem tabletů a také čtyřjádrových procesorů jako nových standardů pro tablety s (převážně) systémem Android. Nedávný výzkum Digitimes předpovídá zýplavu dotykových zařízení, největší nárůst se očekává u tabletů s velikostí displeje menší než 10.1 palců.

Mnoho novinek bude představeno již brzy, tedy jakmile začne CES 2012, některé zdroje se domnívají, že roku 2012 budou kralovat hlavně nový iPad a také celkem překvapivě také Kindle Fire. Letošní počty prodaných tabletů vystoupaly k hranici 60 milionů kusů, od roku příštího se očekává prodej na hranici 100 milionů tabletů. Mezi výrobce, kteří si budou chtít napravit ne příliš vydařený start na trhu tabletů, patří také Sony, která se Sony Tablet S díru do světa rozhodně neudělala.

Japonská společnost se má soustředit na tablet PC s herními funkcemi a kompatibilitou s audi a video platformou Sony. Nové čtyřjádrové tablety očekáváme od Samsungu a také HTC, Asus svůj Transformer Prime oznámil již dříve tento rok. Nejpoužívanějším operačním systémem tabletů se má stát Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Velké věci čekáme ze strany Microsfotu s příchodem Windows 8 a také Nokia by o sobě měla dát vědět. Porměrně nejistá budoucnost a několik otazníků visí nad RIM a HP, ale příjmeným překvapením se rozhodně bránit nebudeme. Čeká nás nabitý rok, nemyslíte?

 

Zdroj: Tablet News

Cloud23