Hlavní navigace

Routery Cisco mají Ignum ochránit před útoky DoS

8. 4. 2008

Sdílet

Nové routery zvládají pro IPv4 400 Mp/s (miliony packetů za sekundu) a pro IPv6 200 Mp/s. Celkově je k dispozici šířka pásma 720 Gb/s. Síť má být nyní odolná vůči běžným provozním problémům, jakou jsou zejména DoS (Denial-of-service) útoky.

Webhostingová společnost Ignum nasadila do ostrého provozu jedny z nejmodernějších routerů – model Cisco 7606; zvyšuje se tak kapacita, rychlost i bezpečnost; na druhé straně se snižuje latence a pravděpodobnost potíží způsobených přetížením sítě .

Kombinace dvou nezávislých datových center a dvou nezávislých připojení zajišťuje podle Ignum nepřetržitý provoz i v případě selhání primární konektivity, vedoucí jinak k výpadku sítě. Nasazeným řešením se tak zvyšuje rychlost, kapacita, bezpečnost a také celková dostupnost sítě, která má být nyní odolná vůči běžným provozním problémům, jakou jsou zejména DoS (Denial-of-service) útoky.

„Nové síťové prvky přináší zvýšení rychlosti i kapacity, což vede k dalším pozitivním změnám jako například možnost rozdělovat zátěž provozu, zrychlit zálohování dat po síti nebo také měnit či přidat moduly do routerů za provozu a tím navyšovat jeho výkon bez nutnosti odstávky služby...,“ uvedl Marek Erneker, výkonný ředitel společnosti Ignum.

Nové routery plně podporují až 10G Ethernet. Zvládají pro IPv4 400 Mp/s (miliony packetů za sekundu) a pro IPv6 200 Mp/s, což je 32krát více než u jejich předchůdců. Celkově je k dispozici šířka pásma 720 Gb/s, což představuje 64násobné navýšení kapacity routerů.

Viz také:
Router s firewallem, IPSec i virtuální sítí
Zabezpečený VPN router pro sítě WAN
Až 3 procenta provozu Internetu představují útoky DDOS

Autor článku