Hlavní navigace

Rozsáhlé kompetenční centrum pro IT bezpečnost otevřely McAfee a Comguard

21. 9. 2011

Sdílet

Největší kompetenční centrum pro nová bezpečnostní IT řešení v regionu střední a východní Evropy otevřelo v Brně McAfee. Provozuje jej společnost Comguard ICT.

Cílem Kompetenčního centra je informovat zákazníky o nových bezpečnostních rizicích a dalším vývoji,  seznámit  je s novými bezpečnostními technologiemi, pomoci jim rychleji na ně reagovat a nastavit jejich řešení i s ohledem na normativní požadavky. Zpětná vazba od zákazníků, a  využití jejich zkušeností, prý umožňuje rozvíjet a připravit řešení ušitá přímo na míru konkrétním potřebám každého zákazníka.

V kompetenčním centru je možné nasimulovat reálný provoz určitého prostředí a tím otestovat funkčnost navrhovaného řešení ještě před jeho implementací v praxi. Experti centra také dokážou navrhnout komplexní nové bezpečnostní řešení nebo nová bezpečnostní opatření založené na produktech McAfee a dalších předních světových výrobců, nebo lokalizovat světové technologie pro tuzemské jazykové, legislativní či  technické podmínky. Expertní tým rovněž spolupracuje s dalšími českými výzkumnými pracovišti a podniky.

Součástí centra v druhé etapě bude i velkokapacitní výzkumná laboratoř pro testování a simulace ICT řešení, místnosti pro individuální konzultace a přednáškové a výukové místnosti s kapacitou až 240 školicích míst, včetně prostor pro videokonference. Základem síťové infrastruktury jsou technologie Cisco, aplikační vrstva je založena na produktech společnosti Microsoft a virtualizační prostředí zajišťuje VMware.

cyber23

Vedle kompletního portfolia produktů společnosti McAfee centrum nabízí technologie dalších vendorů, především členů McAfee Security Innovation Alliance (SIA).

Byl pro vás článek přínosný?