Hlavní navigace

Rychlé poznámky OneNote zdarma pro Mac i Windows

18. 3. 2014

Sdílet

 Autor: © Microsoft
Poznámkový nástroj mohou uživatelé operačních systémů od Microsoftu a Applu používat zcela zdarma. Informace o verzi pro Android nejsou zatím k dispozici.

OneNote pro zařízení s iOS je sice již nějakou dobu k dispozici. Uvolnění aplikace určené výhradně pro domácí a školní využití však tomuto nástroji konečně otevírá dveře do světa, kde dosud vládl EverNote.

Podobně mohli samostatnou aplikaci OneNote volně používat uživatelé Windows 8 a Windows Phone. Uživatelé desktopů museli pro zpřístupnění poznámkového nástroje vlastnit kancelářskou sadu Office. To však už neplatí. OneNote je nyní zdarma dostupný všem uživatelům. Postrádá sice integraci s Outlookem a podporu SharePointu, jinak je ale plně funkční a dokonce zcela bez reklam.

Microsoft navíc do bezplatné verze zakomponoval i několik zajímavých nových funkcí pro ukládání poznámek z vnějších zdrojů, což známe právě z aplikace EverNote. Nová záložka OneNote Clipper tak například zvládne uložit snímky webových stránek otevřených v prohlížečích Chrome, Firefox, Internet Explorer nebo Safari do rychlých poznámek.

Nově je také možné posílat zprávy a webové odkazy z telefonu na jednotnou adresu me@onenote.com a ty pak rovněž automaticky uložit v rychlých poznámkách. Velmi užitečným pomocníkem je pak i aplikace Office Lens pro chytré telefony s Windows Phone, která v podstatě funguje jako skener pro OneNote – umí rozpoznávat ručně napsaný text z papíru i tabule.

special_kyberutoky

S vlastními funkcemi navíc mohou přispět také externí vývojáři. Pro ně Microsoft uvolnil OneNote API. Některé plody jejich práce jsou již k vidění v obchodu s aplikacemi pro OneNote.