Hlavní navigace

Rychlejší iMac se čtyřjádrem

4. 5. 2011

Sdílet

 Autor:
Apple ohlásil nový iMac se čtyřjádrovými procesory, grafikou nové generace a s rozhraním Thunderbolt.

Společnost Apple aktualizovala svůj charakteristický integrovaný počítač iMac čtyřjádrovými procesory nové generace, výkonnou novou grafikou, vysokorychlostní technologií rozhraní Thunderbolt a novou kamerou FaceTime HD.

Nový iMac je osazen čtyřjádrovými procesory Intel Core i5 a zákazníci si mohou volitelně objednat procesory Core i7 s taktem až 3,4 GHz. Tyto procesory jsou vybaveny integrovaným paměťovým řadičem, který zaručuje lepší odezvu, a výkonným novým mediálním modulem pro výkonné kódování a dekódování videa. S novým grafickým procesorem AMD Radeon HD má nový iMac ještě výkonnější grafiku.

iMac jako první stolní počítač na trhu obsahuje technologii vstupního a výstupního rozhraní Thunderbolt, výsledek spolupráce Apple a Intelu. 21,5“ iMac má jeden port Thunderbolt, zatímco 27palcový model je vybaven dvěma porty pro ještě větší rozšiřitelnost. Thunderbolt nabízí dva obousměrné kanály, z nichž každý má přenosovou rychlost 10 Gb/s. Přímo zpřístupňuje rozhraní PCI Express externím periferiím, například diskovým polím RAID, a prostřednictvím adaptérů může podporovat spotřební zařízení s technologiemi FireWire a USB i sítě gigabitového Ethernetu. Thunderbolt rovněž podporuje DisplayPort pro displeje s vysokým rozlišením a funguje s existujícími adaptéry pro displeje HDMI, DVI a VGA.

iMac je vybaven vestavěnou kamerou FaceTime HD a softwarem Apple FaceTime pro širokoúhlé videohovory.Nová kamera podporuje videohovory ve vysokém rozlišení mezi všemi počítači Mac s FaceTime HD, a hovory ve standardním rozlišení s přístroji iPad 2, iPhone 4, iPod touch současné generace a ostatními počítači Mac s procesory Intel. iMac si nadále drží charakteristický design z hliníku a skla, jemuž dominuje displej s vysokým rozlišením, technologií IPS a podsvícením LED, je vybaven slotem pro SD karty a dodává se s myší Apple Magic Mouse nebo Magic Trackpad.

Nový iMac je k dispozici ve webovém obchodě Apple Store, v prodejnách společnosti Apple a u autorizovaných prodejců společnosti Apple. 21,5palcový iMac je k dispozici ve dvou konfiguracích: jedné se čtyřjádrovým procesorem Intel Core i5 2,5 GHz, grafikou AMD Radeon HD 6750M a 500GB pevným diskem; a jedné se čtyřjádrovým procesorem Intel Core i5 2,7 GHz, grafikou AMD Radeon HD 6770M a 1TB pevným diskem. Nový 27palcový iMac je k dispozici ve dvou modelech: jednom se čtyřjádrovým procesorem Intel Core i5 2,7 GHz, grafikou AMD Radeon HD 6770M a 1TB pevným diskem; a jednom se čtyřjádrovým procesorem Intel Core i5 3,1 GHz, grafikou AMD Radeon HD 6970M a 1TB pevným diskem. Podrobnosti o cenách a dostupnosti získáte od místních autorizovaných prodejců nebo distributorů Apple.

Mezi možnosti konfigurace na zakázku patří rychlejší procesory Intel Core i7 s taktem až 3,4 GHz, pevný disk s kapacitou až 2 TB, solid state disk s kapacitou 256 GB, větší paměť DDR3 a program AppleCare Protection Plan.

Apple iMac

Byl pro vás článek přínosný?