Hlavní navigace

S nákupem nového smartphonu je teď dobré počkat

23. 7. 2012

Sdílet

Děláte si zálusk na nový smartphone? Možná, že je dobrý nápad ještě nějakou dobu počkat. Tedy v případě, že plánujete nákup některého z high-end přístrojů nebo chcete nejnovější verzi oblíbeného operačního systému.

Děláte si zálusk na nový smartphone? Možná, že je dobrý nápad ještě nějakou dobu počkat. Tedy v případě, že plánujete nákup některého z high-end přístrojů nebo chcete nejnovější verzi oblíbeného operačního systému.

Situace se má následnovně. Někdy v říjnu nebo listopadu mají Apple a Microsoft představit zcela nové generace svých smartphonů. Nový iPhone má být podle, většinou nepotvrzených, informací větší, ale ne větší než Samsung Galaxy S III, možná stejně velký. Očekává se, že bude vybaven 4G/LTE a také NFC technologií, tu již nové Samsungy podporují. Konektor pro nabíjení a synchronizaci má být také menší. Nový iPhone se má jmenovat jednoduše Nový iPhone, po vzoru Nového iPadu.

Apple prozatím žádné informace o novém iPhonu přímo nepotvrdil, ale společnost z Cupertina je v těchto věcech docela předvídatelná a většinou dodržuje zaběhnutý harmonogram. Skoro bychom se tedy vsadili, že nový (Nový) iPhone bude představen letos v říjnu.

cyber23

Od Microsoftu očekáváme telefony se systémem Windows 8, který vypadal na prezentacích velmi působivě. Největší změnou, která se dotkne všech současných uživatelů systému Windows Phone, je oznámení, že žádný ze současných přístrojů se systémem Windows Phone nebude podporovat upgrade na nový systém, tedy Windows 8. Zdalipak si Microsoft tímto krokem významně nenařízne vlastní větev se uvidí až časem.

Co se zeleného androida týče, Google již představil novou verzi populárního operačního systému. Android 4.1, Jelly Bean. Update systému je již dostupný pro smartphony Galaxy Nexus. Zdali se updatu dočkáte mnohdy záleží spíše na vašem operátorovi, než na typu přístroje. Můžete se samozřejmě pokusit o upgrade systému na vlastní pěst, tento krok se však většinou nedoporučuje. Plánujete li nákup nového smartphonu s Androidem a chcete jeho poslední verzi, možná, že by se i vám vyplatilo ještě nějaký ten měsíc počkat.

Byl pro vás článek přínosný?