Hlavní navigace

Na Windows 10 už Microsoft migroval 270 milionů lidí, v létě přijde velká aktualizace

31. 3. 2016

Sdílet

 Autor: Microsoft, IDG
Microsoft přišel s novou statistikou, v létě přijde s výročním updatem operačního systému Windows 10.

Microsoft oznámil, že s Windows 10 v současnosti pracuje 270 milionů „aktivních uživatelů“. Jde o první oficiální aktualizaci statistiky po čtyřech měsících. Číslo poskytl jeden z šéfů Microsoftu, Terry Myerson, během pravidelné tiskové konference.

A stejně jako lednových 200 milionů, rovněž současné číslo odráží nikoliv instalace nebo denní aktivitu, ale množství lidí, kteří systém za uplynulých třicet dní rozběhli alespoň jednou. Zahrnuje přitom nejen uživatele osobních počítačů, ale také tabletů, telefonů a herních konzolí Xbox, které je měřící technologie Microsoftu schopná zaregistrovat.

Pro Microsoft je nárůst zásadní i s ohledem na získání přízně nových vývojářů a v zásadě odpovídá odhadům analytických společností, které předvídaly nárůst uživatelů na 250 – 275 milionů. Myerson na konferenci zároveň ohlásil příští významnou aktualizaci systému – tzv. Anniversary Update neboli Výroční Update by se měl objevit v průběhu léta; vzhledem k názvu se dá předpokládat, že by to mohlo být 29. července, tedy přesně rok ode dne, kdy byly Desítky poprvé vypuštěny.

Cloud22

O dalších aktualizacích se už Myerson nezmínil, což však není překvapivé, v odborných kruzích se hovoří o tom, že těch významnějších se dočkáme zase až v následujícím roce, nejspíš na jaře 2017. Microsoft sice původně avizoval, že upgrady pro Windows 10 bude nabízet tři ročně, krátce po vypuštění Desítek bylo zřejmé, že frekvence bude nižší, dle oficiálních zpráv „dvakrát až třikrát ročně“. Podle analytiků se k tomuto kroku Microsoft uchýlil i v reakci na odezvu své klientely, zvlášť větších firem, a její ochoty přijímat upgrady tak často…