Hlavní navigace

Sadu kompaktních powerline adaptérů představuje TP-Link

16. 11. 2012

Sdílet

 Autor: TP-Link
Společnost TP-Link oznámila produkci nové sady kompaktních powerline adaptérů označenou jako TL-PA2010KIT.

Tyto adaptéry využívají pro přenos dat klasické rozvodné sítě elektřiny, takže je pouze zapojíte do zásuvky a nemusíte řešit žádné kabely. Jsou vhodné pro zavedení internetu do odlehlých částí domu či bytu, do nichž nedosáhne signál běžného Wi-Fi routeru a tahat do nich kabely LAN je značně nepraktické.

Na rozdíl od dosavadních modelů jsou adaptéry TL-PA2010 velice kompaktní a nepřekáží ani nepůsobí rušivě. Velikostně se dají srovnat s kreditní kartou.

Adaptéry využívají technologie HomePlug AV, díky níž lze udávanou datovou propustnost 200 Mbit/s dodat až do vzdálenosti 300 metrů. TL-PA2010KIT je vhodným řešením pro domácnosti, které potřebují propojit různá zařízení v různých místnostech, včetně chytrých televizí nebo herních konzolí.

Režim Power-saving mode zajišťuje velice nízkou spotřebu energie i v porovnání s jinými powerline adaptéry. Pokud jsou připojená zařízení vypnutá či nečinná, přepnou se adaptéry automaticky do režimu spánku, v němž je ušetřeno až 75 procent energie.

TP-Link TL-PA2010KIT

Oba přístroje spárujete pouhým stiskem jednoho tlačítka. Přenos je pak zabezpečen 128bitovým AES šifrováním.

cyber23

Sadu adaptérů do elektrických zásuvek TL-PA2010KIT zakoupíte na českém trhu za doporučenou maloobchodní cenu 1 089,- Kč včetně DPH.

Zdroj: tisková zpráva TP-Link

Byl pro vás článek přínosný?