Hlavní navigace

Sailfish 2.0 a tablet Jolla Sailfish brzy v prodeji

20. 7. 2015

Sdílet

 Autor: jolla
Jolla tablet získal na veletrhu MWC 2015 ocenění za nejlepší tablet a jedním z důvodu byl hlavně jeho operační systém Sailfish 2.0.

Jolla tablet získal na veletrhu MWC 2015 ocenění za nejlepší tablet a jedním z důvodu byl hlavně jeho operační systém Sailfish 2.0.

Jedná se o 17. aktualizaci operačního systému Sailfish OS a jak je vidět na videu, systém je plynulý, svižný a velmi dobře podporuje multitasking. Verze 2.0 je určena jak tabletům, tak chytrým telefonům a oproti iOS, Windows Phone či Androidu nevyžaduje žádná fyzická tlačítka.

Cloud22

Vývojáři se k druhé verzi systému dopracovali skrze velmi těsnou komunikaci s uživateli, důležitý byl jejich feedback, ale došlo i na ankety ohledně některých částí systému. Nejprve si Sailfish 2.0 budou moci vyzkoušet uživatelé, kteří využili možnost early access (včasného přístupu), nedlouho poté bude dostupný všem. Jádrem systému Sailfish je Linux, takže je stabilní a lehce použitelný na mobilních zařízeních. Ovládání je také snadné. Pohyb zdola nahoru vyvolá notifikace, pohyb doprava a doleva vrací na domácí obrazovku, kde se nacházejí poslední otevřené aplikace. Pohyb dolů zavře aktuální aplikaci. Multitasking systému podporuje výměnu běžících aplikací, aniž by došlo k pozastavení jedné z nich. Je možné pozastavit film nebo ztlumit hudbu bez toho, že by bylo třeba odejít z aktuální aplikace.