Hlavní navigace

Samsung a Microsoft společně zabezpečí Android

3. 3. 2014

Sdílet

 Autor: © Calado - Fotolia.com
Dohoda mezi oběma společnostmi se zaměří za spolupráci mezi bezpečnostní platformou Knox 2 a serverem Windows Server 2012 R2 ve snaze usnadnit vstup vlastních zařízení zaměstnanců do korporací.

Společnost Samsung minulý týden ohlásila, že její bezpečnostní aplikační kontejner Knox bude první implementaci na systému Android, která bude plně podporovat „Workplace Join“ (připojení na pracovišti) do Active Directory – ověřovací metodu pro zařízení BOYD v nové verzi serveru Windows Server 2012 R2, který společnost Microsoft uvolnila v minulém roce spolu s novou službou registrující zařízení do služby Active Directory Federation Service.

S funkcí „Workplace Join“ získali správci sítí možnost zpřístupnit Active Directory zařízením s OS Android, která nemají plná práva pro připojení do domény. Dosavadní verze serveru ovšem umožňuje řídit přístupová práva pouze pro zařízení s operačními systémy Windows 8.1 a iOS. Překvapivě se tak k i intranetovým umístěním a aplikacím nedostanou zařízení se systémem Windows Phone (což je z produktů Samsung například Ativ S).

Podle prohlášení Samsungu bude funkce „Workplace Join“ podporovat nejnovější modely mobilů a tabletů a postupně bude podpora rozšířena na všechna zařízení kompatibilní s technologií Knox. V tomto okamžiku bude tím prvním pravděpodobně právě uvedený Galaxy S5. Knox bude také podporovat Windows Intune, systém pro správu mobilních zařízeních firmy Microsoft zaměřený především na segment SME, k tomu je ale potřeba, aby byla do platformy Knox implementována potřebná rozhraní.

Firmy Samsung a Microsoft budou také spolupracovat na vývoji cloudového tisku, který by umožnil zařízením Samsung tisknout dokumenty prostřednictvím služeb cloudu Azure a serverů SharePoint.

Samsung od října 2013 prodal přes 25 milionů aplikací zavádějících ochranu Knox, kterou aktivně využívá přes milionů uživatelů. Jeho nová verze 2.0 bude s novými zařízeními distribuována od druhého čtvrtletí tohoto roku, současní uživatelé verze 1.0 ovšem budou muset nejdříve svá zařízení upgradovat na Android verze 4.4 (KitKat).