Hlavní navigace

Samsung by neměl vyvíjet žádné obdélníkové tablety, nebo alespoň ty s obrazovkou uprostřed, říká Apple

5. 12. 2011

Sdílet

 Autor:
Co se stalo? Kam se poděla ta dravá novátorská firma, hemžící se inovacemi a nadanými lidmi? Vystřídali je snad všechny právníci? Došly Apple nápady a tak prská a škrábe jako šílená kočka pokaždé, když konkurence přijde se svou variantou smartphonu či tabletu?

Jak jinak si vysvětlit tu komedii, kterou nám gigant Cupertina právě předvádí? Spor mezi Apple a Samsungem nás provází už pěkně dlouhou dobu, ale tentokrát se dostal do zcela nových rozměrů. Apple totiž přišel s „radami“ pro svého jihokorejského konkurenta. Lidé od Apple údajně chtejí Samsungu pomoci, vyslat své lidi a naučit ty z Jižní Koree vyrábět originální produkty a přestat kopírovat ostatní. Skoro to vypadá, že Samsung je jedinou firmou (hned po Apple) vyrábějící obdélníkové smartphony a tablety.

 

ipad2


Apple navrhuje, aby se Samsung vyhnul obdélníkovým zařízením, které jen tak mimochodem představují 99,99% tabletů a smartphonů na trhu,displejům, umístěným uprostřed zařízení a příliš tenkým rámům okolo.

Seznam „doporučení“ pokračuje. Samsung by neměl barvit své produkty na černo, oblé rohy jsou podle všeho out, mřížku reproduktorů navrhuje Apple vertikální a nejlepší by byly displeje bez rámu kolem.

Co na to říci? Upřímně, nemáme slov.


zdroj: The Verge