Hlavní navigace

Samsung chce využít problémů Huawei, sází na telekomunikační sítě

 Autor: andranik123 @ fotolia.com
Samsung cítí příležitost v oblasti budování telekomunikačních sítí. Ve snaze dotáhnout se na největší konkurenty se rozhodl v následujících třech letech investovat 22 miliard dolarů do výzkumu a vývoje 5G a dalších odvětví.
Zuzana Bičíková 20. 2. 2019

Sdílet

Společnost Samsung Electronics má podle představitelů společnosti a dalších odborníků zájem využít potíží společnosti Huawei a rozhodla se tak vyslat finanční i personální injekci do divize zabývající se budováním telekomunikačních sítí.

Ta zahrnuje posílení síťové divize o několik úspěšných manažerů a množství zaměstnanců z jiných divizí. Společnost rovněž plánuje spolupracovat s korejskou vládou, aby byla schopná sehnat ty nejšpičkovější inženýry.

Snahy Samsungu etablovat se jako vysoce kvalitní dodavatel bezdrátových sítí 5G a dotáhnout se na konkurenci si všímají i potenciální zákazníci. Samsung podle zdrojů našich amerických kolegů vynakládá obrovské úsilí, aby se prosadil zejména v Evropě.

Huawei zažívá krušné časy – několik západních zemí v čele s USA osočilo výrobce z toho, že využívá své technologie pro špehování pro čínskou vládu. Jako bezpečnostní riziko označil výrobce i český Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Zde Samsung vycítil příležitost: zatímco za normálních okolností by se telekomunikační firmy při přechodu ze 4G na 5G držely svých obvyklých dodavatelů, aby využily již existující infrastrukturu, nyní mohou pociťovat tlak, aby dodavatele změnily.

O jak velkou příležitost může jít svědčí i fakt, že Samsung plánuje v následujících třech letech investovat 22 miliard dolarů do výzkumu a vývoje mobilní technologie 5G a dalších odvětví, jako jsou například umělá inteligence či součástky do chytrých automobilů.

Síťová divize Samsungu v minulém roce vykázala provozní zisk ve výši 775 milionů dolarů, zatímco nejbližší konkurenti Nokia a Ericsson si přišli na 1,4, respektive 2,1 miliardy dolarů. Údaje o Huawei nebyly k dispozici.