Hlavní navigace

Samsung Galaxy Gear: Další chytré hodinky s Androidem?

 Autor: The Tech Journal, Brett Jordan
O chytrých hodinkách se na internetu točí diskuze velmi často. Společnosti jako Samsung, Apple nebo Google je údajně vyvíjejí a snaží se tak o návrat pomalu vytlačovaného zařízení s jednou jedinou funkcí – časem. Agentura Bloomberg nedávno přišla s tvrzením, že vlastní důkazy o připravovaných chytrých hodinkách Samsung.
Adam Kencki 18. 8. 2013

Sdílet

O chytrých hodinkách se na internetu točí diskuze velmi často. Společnosti jako Samsung, Apple nebo Google je údajně vyvíjejí a snaží se tak o návrat pomalu vytlačovaného zařízení s jednou jedinou funkcí – časem. Agentura Bloomberg přišla s tvrzením, že vlastní důkazy o připravovaných chytrých hodinkách Samsung.

Podle zdrojů agentury jsou hodinky již ve finální podobě a veřejnosti by měly být představeny v září. Chytré hodinky Samsung ponesou údajně jméno Galaxy Gear a mají být jakýmsi přechodným zařízením mezi smartphonem a hodinkami. Uživatelé s Galaxy Gear na zápěstí budou moci telefonovat, surfovat po internetu a také si číst emaily – to vše díky systému Android.

Prozatím se bohužel nepotvrdily informace o ohebném displeji, na kterém společnost Samsung podle jiných zdrojů také pečlivě pracuje. Ještě nedávno se spekulovalo o tom, že vlastní chytré hodinky představí také Apple pod názvem iWatch. Společnost nicméně nijak nenaznačila, nevyvrátila ani nepotvrdila žádnou informaci, která se chytrých hodinek týká. Pokud se hodinky Samsungu dočkají úspěchu, je možné, že Apple bude chtít zůstat pozadu. Na závěr připomínáme, že společnost Sony již své chytré hodinky nabízí nějaký čas. Hodinky SmartWatch jsou vybaveny OLED displejem a technologií bluetooth s dosahem až deset metrů.