Hlavní navigace

Samsung Galaxy Note 3 má mít CPU Snapdragon 800, ne Exynos 5

29. 5. 2013

Sdílet

 Autor: Samsung/pcadvisor.co.uk
Plánovaný phablet Samsungu bude údajně využívat procesor Qualcomm Snapdragon 800.

Podle webu ZDnet Korea bude Galaxy Note 3 poháněn čtyřjádrovým procesorem Snapdragon 800, a ne vlastním procesorem Samsungu. Předchozí uniklý seznam specifikací tohoto zařízení naznačoval, že by mohlo běžet na osmijádrovém procesoru Exynos 5.

Pokud by to byla pravda, mohl být Galaxy Note 3 prvním osmijádrovým smartphonem na trhu, neboť Samsung Galaxy S4 nakonec získal procesor čtyřjádrový.

Samsung Galaxy Note 3

Podle některých zdrojů existují náznaky toho, že by Samsung mohl mít problémy s dostatečnou produkcí čipu Exynos 5, nebo si prostě myslí, že je Qualcomm Snapdragon 800 lepším a levnějším řešením.

Jistě by dávalo smysl, kdyby Samsung Snapdragon 800 využil, a to z několika důvodů. Procesor totiž podporuje 4G LTE technologii, což eliminuje potřebu zvláštního čipu, a navíc může být taktován na skvělých 2,3 GHz. K dalším kladům patří podpora přehrávání Ultra HD videa (4k) ze strany grafického čipu Adreno 330 nebo podpora rychlého Wi-Fi 802.11ac.

K dalším specifikacím Samsungu Galaxy Note 3 má patřit flexibilní OLED displej s úhlopříčkou 5,9 nebo 6,3 palce, 2 GB RAM a 13megapixelový fotoaparát. Očekává se, že Samsung novinku představí na přelomu srpna a září na veletrhu IFA v Berlíně.

Zdroj: IDG News Service