Hlavní navigace

Samsung Galaxy S4: něco o technologiích sledování tváře a očí

 Autor: Samsung/IDG News Service
Předevčírem (respektive v našem časovém pásmu to bylo včera) představil Samsung svou novou vlajkovou loď, smartphone Galaxy S4. Zástupci společnosti zdůraznili množství nových funkcí.
Agam Shah 16. 3. 2013

Sdílet

O technologiích, které sledují pohyby očí a tváře, a tím vylepšují uživatelský zážitek při sledování videa a prohlížení obsahu na zařízení, však byli překvapivě potichu.

Největší světový výrobce smartphonů představil model Galaxy S4 s pětipalcovou obrazovkou na akci v NewYorku. Mezi největšími zvláštnostmi mezi novými funkcemi telefonu je prvek zvaný Smart Display, který pomocí dopředu směřující kamery rozpozná pohyby vašich očí a tváře pro pozastavení videa nebo posunutí stránky v prohlížeči, aniž byste se museli fyzicky dotknout obrazovky.

Samsung Galaxy S4 produktové fotoFunkce Smart Pause umí pozastavit video ve chvíli, kdy oči uživatele přestanou sledovat displej. Telefon prostě dokáže chápat, kdy se na něj díváte a kdy ne.

Smart Pause je zase prvek dostupný pro videa sledovaná v aplikaci Samsung Video Player, která obsahuje tituly z Media Hubu Samsungu, což je další aplikace, jež uživatelům umožňuje sledovat videa a televizní pořady. Funkci Smart Pause si můžete dle libosti aktivovat či deaktivovat.

Smart Pause nebude spolupracovat s aplikacemi typu YouTube, společnost však podle svých zástupců vždy zvažuje nové příležitosti pro spolupráci s partnery, z nichž by pramenily nové technologie a funkce.

Další příbuzná technologie zvaná Smart Scroll dokáže posunovat webové stránky nahoru nebo dolů v závislosti na tom, kam se pohybuje tvář uživatele. Zelený indikátor signalizuje, že smartphone ví, že se tvář dívá na obrazovku. V kombinaci s nakloněním telefonu vyhodnotí, kdy a kterým směrem

Smart Scroll dokáže posunovat také e-maily, ale zatím ještě není kompatibilní s aplikacemi jako je Polaris, kancelářský balík pro mobilní aplikace.

Uvedené technologie jsou součástí celé řady nových funkcí představených Samsungem k tomu, aby mohl být telefon používán bez dotyku displeje. Výrobce totiž pro novinku přizpůsobil prvek Air View ze své řady zařízení Note (konkrétně z phabletu Galaxy Note II), kdy stačí „levitovat“ s prstem nad obrazovkou, abyste mohli získat náhledy obrázků, odkazů a e-mailů – podobně jako s S Penem právě u Note II.

Galaxy S4 bude dostupný u 327 operátorů ve 155 zemích od konce dubna. Zatím však nejsou známy žádné informace o ceně. Smartphone disponuje super AMOLED displejem s hustotou pixelů 441 ppi, 13megapixelový zadní fotoaparát a 2megapixelovou přední kameru. Váží 130 gramů, je 7,9 milimetru tenků a v závislosti na trhu může být vybaven buďto čtyřjádrovým procesorem s frekvencí 1,9GHz nebo osmijádrovým procesorem Samsung Exynos 5 s frekvencí 1,6 GHz. Mezi další specifikace patří až 64 GB úložiště a Wi-Fi 802.11ac.

Zdroj: IDG News Service