Hlavní navigace

Samsung Galaxy S6 údajně dostane větší displej s vyšším rozlišením

 Autor: Samsung/PCadvisor.co.uk
Nová verze vlajkové lodi Samsungu mezi smartphony by v porovnání se současným modelem Galaxy S5 měla získat větší displej s vyšším rozlišením.
Pavel Kreuziger 10. 12. 2014

Sdílet

Na internet nedávno unikl seznam specifikací modelu Galaxy S6. Pokud je pravý, pak bude nový top model Samsungu disponovat 5,5palcovým displejem s rozlišením 2 560 × 1 440 pixelů a bude poháněn vlastním 64bitovým osmijádrovým procesorem korejské společnosti Exynos 7420.

s6

Jak se již stává normou, bude čip Exynos určen pro mezinárodní modely, což znamená, že ty určené pro korejský trh budou vybaveny nejnovějším procesorem Qualcomm Snapdragon.

Galaxy S6 bude také údajně vybaven 3 GB systémové paměti a 32 GB interním úložištěm. Na zadním panelu má být umístěn 20megapixelový fotoaparát, zatímco na selfie bude určena přední 5megapixelová kamerka. Použitou platformou bude Android 5.0 Lollipop.

V listopadu Samsung oznámil, že svou řadu mobilních telefonů „oseká“ o 30 procent, nicméně nikdo asi nepochybuje o tom, že právě řada Galaxy zůstane zachována.

Jméno Galaxy však vždy neznamená jistý úspěch. Například pro model Galaxy S5 měl Samsung velká očekávání, prodal však o 40 procent méně těchto zařízení, než předpokládal.

Zdroj: IDG News Service