Hlavní navigace

Samsung Galaxy Tab 10.1 se nesmí prodávat v USA. "Bravo" Apple!

28. 6. 2012

Sdílet

 Autor: © diego cervo - Fotolia.com
Okresní soud v Kalifornii rozhodl o zákazu prodeje tabletu Samsung Galaxy Tab 10.1 na území Spojených států.

„Přestože má Samsung právo účastnit se konkurenčního boje, nemá právo se jej účastnit nepoctivě tím, že zaplaví trh produkty, jež porušují patentovou ochranu,“ uvedla soudkyně Lucy Kohová, která v celé záležitosti rozhodla o předběžném zákazu prodeje.

Galaxy Tab 10.1 dle jejího rozhodnutí porušuje patentovaný designový vzor kalifornského výrobce Apple. Soudní zákaz nabude účinnosti ihned, jakmile Apple vystaví dluhopis ve výši 2,6 milionu dolarů, který má ochránit Samsung před způsobenou škodou v případě, že by se později ukázalo, že předběžné rozhodnutí soudu bylo nesprávné.

„Otrocká“ kopie iPadu, jak ji při obvinění nazval konkurenční Apple, bude pro americký trh představovat zakázané ovoce minimálně do 30. července, kdy by mělo v Kalifornii začít soudní přelíčení.

Jako děti na „patentovém pískovišti“

Avizovaný zákaz představuje pro Apple významné vítězství v dlouhotrvající patentové bitvě, v níž roli úhlavního nepřítele sehrává právě Samsung, který svou prohru okomentoval následujícími slovy.

„Usnesením soudu jsme zklamáni. Jsme přesvědčeni, že dnešní rozhodnutí ochudí spotřebitele ve Spojených státech o kvalitnější technologie.“ Je vysoce pravděpodobné, že se Samsung proti rozhodnutí odvolá a zákaz zvrátí.

cyber23

 

Zdroj: IDG News Service, E15.cz

Byl pro vás článek přínosný?