Hlavní navigace

Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus – tenčí tělo, vyšší výkon

7. 10. 2011

Sdílet

 Autor: Samsung
Silnější dvoujádrový procesor a nový operační systém Android 3.2 Honeycomb jsou hlavními devizami nového tabletu korejského výrobce, který se u nás začne prodávat někdy v průběhu druhé poloviny listopadu. Tablet je vybaven GSM modulem, a proto jej lze používat i jako mobilní telefon.

Samsungu se podařilo vtěsnat slušnou hardwarovou výbavu do těla tenčího než 1 cm (konkrétně 9,96 mm). Rychlejší dvoujádrový procesor běží na frekvenci 1,25 GHz, což umožňuje třeba běh až sedmi aplikací spustitelných pomocí pop-up menu najednou. Další sedmička se u tohoto zařízení týká displeje – přesně tolik palců činí jeho úhlopříčka. Rozlišení je potom 1024 x 600 pixelů. Do „rozměrových“ specifikací můžeme zařadit ještě hmotnost – ta je přesně 345 gramů, takže tablet vaši kabelku či kapsu saka příliš nezatíží.

Pokud jde o využité technologie, můžete sedmičkový Samsung připojit k síti pomocí HSPA+, což vám umožní využít až třikrát vyšší rychlost v porovnání s klasickým HSPA. Zůstaneme-li u konektivity, pak uživatelé jistě ocení funkci Wi-Fi Channel Bonding, která je schopna v jednu chvíli využít k připojení dva komunikační kanály a tím až zdvojnásobit rychlost přenosu dat. Navíc můžete s tabletem provozovat videohovory ve vysoké kvalitě.

Novinka si stále zachovává klasické funkce – přehrávání videa ve Full HD s podporou kodeků DivX, Social Hub (komunikace na sociálních sítích), Readers Hub (čtení elektronických knih a periodik), Music Hub (přístup k několikamilionové databázi písní) či galerie obrázků. Ta nově nabízí jednodušší správu fotografií, třeba možnost označení místa pořízení konkrétní fotografie či přidání popisku k jejímu náhledu. Navíc výrobce slibuje vylepšené prohlížení webu a optimalizovaný Adobe Flash.

Mezi výbavu dále patří dva fotoaparáty – jeden 3-megapixelový vzadu a jeden 2-megapixelový sloužící jako webová kamera zepředu. Operační paměť přístroje je 8 GB RAM, interní paměť potom 16 nebo 32 GB. Tu budou uživatelé moci rozšířit microSD kartou o kapacitě maximálně dalších 32 GB.