Hlavní navigace

Samsung Galaxy Tab 7.7 se v Evropě nesmí prodávat

 Autor: Samsung
Německý vyšší soud zakázal prodej tabletu Samsung Galaxy Tab 7.7 ve státech Evropské unie. Vyhověl žalobě firmy Apple. V Německu byl naopak zrušen zákaz pro Galaxy Tab 10.1N, upravenou verzi Galaxy Tab 10.1.
Jan Mazal 26. 7. 2012

Sdílet

Soud v Evropě zakázal prodej tabletu Samsung Galaxy Tab 7.7Vyšší soud v Düsseldorfu v úterý zakázal prodej tabletu Samsung Galaxy Tab 7.7 v Evropě, protože shledal, že porušuje patentová práva Applu na design iPadu.

Odvolací soud také rozhodl, že upravený Galaxy Tab 10.1N není v rozporu s designem patentovaným firmou Apple a jeho prodej v Německu povolil.

Galaxy Tab 7.7 porušuje průmyslové vzory společnosti Apple, které chrání duševní vlastnictví produktů prodávaných v Evropské Unii, uvedl soud v tiskovém oznámení. Mateřská společnost Samsung Korea nesmí distribuovat Tab 7.7 v Evropské unii s výjimkou Nemecka, dodal soud.

Německo není součástí zákazu prodeje v EU pouze z toho důvodu, že jeho distribuce byla v této zemi zakázána již krajským soudem v Düsseldorfu v říjnu 2011. Soud tehdy rozhodl, že německá dceřiná společnost Samsungu porušuje průmyslová práva Applu.

Krajský soud odmítl celoevropský zákaz, jelikož toho času byly firmy Samsung Germany a Samsung Korea dvě odlišné entity. Německá dceřiná společnost byla právně nezávislá na své matce a z pohledu průmyslových regulací nelze o obou rozhodovat jako o jedné firmě, uvedl soud.

Odvolací soud však v úterý rozhodl, že německá dceřiná společnost je pobočkou mateřské firmy a jedná jejím jménem, a proto také Samsung Korea dostal zákaz prodávat Tab 7.7 v Evropě, dodal soud.

Zadní strana a hrany tabletu zejména se nepřijatelným způsobem podobají iPadu, uvedl soud.

Vyšší soud v úterý také rozhodl, že upravená verze Galaxy Tab 10.1N je dostatečně pozměněna a neporušuje již patentová práva Applu. Soud tak potvrdil rozhodnutí nižšího krajského soudu v Düsseldorfu, které padlo již dříve a uvádělo, že tablet může být v Německu legálně prodáván.

Odvolat se nelze, Tab 7.7 v Evropě zakázán, Samsung se nezvdává

Obě rozhodnutí jsou konečná, uvedl soud. Apple úterní rozsudek ihned nekomentoval. Samsung uvedl, že je zklamán rozhodnutím soudu pro Galaxy Tab 7.7 a provede veškerá dostupná opatření, aby zajistil dostupnost produktu v Evropě.

Začátkem července dospěl soudce ve Velké Británii zcela opačného závěru oproti německým kolegům, když rozhodl, že tablety Samsung neporušují registrovaný design Applu. Rozhodnutí vyššího soudu v Düselledorfu se však podle vyjádření Samsungu vztahuje na všechny státy EU včetně Velké Británie.

Zdroj: IDG News Service