Hlavní navigace

Samsung Galaxy Tab3 Kids: Tablet určený dětem

 Autor: Samsung
Společnost Samsung představila nový tablet GALAXY Tab3 Kids určený speciálně pro děti. Přístroj je plný vzdělávacích her a aplikací, včetně těch v českém jazyce. Samozřejmostí jsou i bezpečnostní prvky, které vyplynuly z požadavků rodičů.
Adam Kencki 28. 8. 2013

Sdílet

Společnost Samsung představila nový tablet Galaxy Tab3 Kids určený speciálně pro děti. Přístroj je plný vzdělávacích her a aplikací, včetně těch v českém jazyce. Samozřejmostí jsou i bezpečnostní prvky, které vyplynuly z požadavků rodičů.

Samsung Galaxy Tab3 Kids má celou řadou předinstalovaných dětských aplikací a přístup do obchodu Kid’s Store, který je zaměřený na využívání technologií při vzdělávání dětí. Tento obsah je tvořen vzdělávacími, herními i zábavnými aplikacemi a elektronickými knihami. Tablet nabízí rodičům možnost povolit, pomocí správce aplikací, přístup dětem jen k určitým aplikacím.

Při vývoji tabletu Samsung Galaxy Tab3 Kids brali tvůrci ohled především na zájmy dětí. Proto je tablet vybaven funkcí časového zámku, který rodičům umožňuje nastavit konkrétní časové rozmezí, v němž mohou děti tablet používat. Jakmile vyhrazený čas vyprší, zobrazí se obrazovka informující o uzamčení přístroje a tablet lze odemknout pouze pomocí hesla, které zadá rodič nebo jiný dospělý. Tato funkce umožní rodičům dohlédnout na to, aby jejich děti netrávily s chytrými zařízeními nadměrné množství času.

Po technické stránce je Samsung Galaxy Tab3 Kids vybaven dvoujádrovým procesorem s taktem 1,2 GHz, 3Mpix fotoaparátem na čelní straně a 1,3Mpix fotoaparátem na zadní straně. Přístroj je přitom navržen tak, aby dětem nabídl zábavnou a interaktivní zkušenost.

K tabletu Samsung Galaxy Tab3 Kids se bude také prodávat obal Kids Case usnadňující dětem držení tabletu a umožňující používat tablet ve stojánku v různých polohách. Součástí obalu Kids Case bude i ergonomické pero C Pen. To mohou děti používat k zábavnému malování, které nezanechává stopy na jiných předmětech v domácnosti.

Samsung Galaxy Tab3 Kids bude uveden do prodeje na začátku září v Koreji a následně během září v Číně, Evropě, USA, Africe, Jižní Americe a jihovýchodní Asii. Nabídka aplikací dostupných prostřednictvím obchodu Kids Samsung Apps se bude na jednotlivých trzích lišit.

V České republice by se tablet měl objevit v prodeji na začátku října, cena zatím nebyla stanovena.