Hlavní navigace

Samsung má nový hybridní fotoaparát: NX2000

6. 5. 2013

Sdílet

 Autor: Samsung
Jihokorejský Samsung ukázal nový model své řady NX fotoaparátů typu CSC, který bude prodávat pod názvem NX2000.

Novinka disponuje snímačem typu APS-C CMOS vyvinutým přímo společností Samsung, který má rozlišení 20,3 megapixelů, a také obrazovým procesorem DRIMe IV, jenž mimo jiné zvyšuje rychlost fotoaparátu a odstraňuje šum. I díky použitému procesoru je možné sekvenční snímání o rychlosti osm snímků za sekundu. Závěrka fotoaparátu má maximální rychlost 1/4000 sekundy a hodnota citlivosti ISO se pohybuje na široké škále od 100 do 25 600.

Na zadní straně fotoaparátu lze najít dotykový displej s úhlopříčkou 3,7 palce, kterým se zařízení ovládá.

Pro fotografování jsou k dispozici různé režimy, jako je SMART s celkem 14 různými scénickými módy, které berou v potaz jak prostředí, tak záměr fotografa.

Samsung NX2000

Díky tomu, že se jedná o fotoaparát typu CSC, můžete k Samsungu NX2000 přikupovat různé výměnné objektivy. Na trhu je jich celkem 12 typů. Široká škála modelů zahrnuje ultrakompaktní ploché a flexibilní objektivy i objektivy určené specificky pro snímání makro snímků či portrétů. Zakoupit lze například 45mm 2D/3D objektiv, který zvládá fotografie a video ve třech rozměrech. Mimochodem, video zvládá NX2000 ve Full HD rozlišení.

webcast

Samsung NX2000 v bílém nebo černém provedení se na českém i slovenském trhu začne prodávat na přelomu května a června.

Zdroj: TZ Samsung

Byl pro vás článek přínosný?