Hlavní navigace

Samsung musel stáhnout Galaxy Tab 7.7 z veletrhu IFA

5. 9. 2011

Sdílet

Pouhé dva dny si mohli návštěvníci berlínského veletrhu IFA vyzkoušet nový tablet Galaxy Tab 7.7. Kvůli soudnímu nařízení jej Samsung musel odstranit.

V zahajovací den IFA si návštěvník mohl u stánku společnosti Samsung všimnout velkého podsvíceného displeje propagujícího trojici produktů: smartphony Wave a Note doplňoval tablet Tab. V neděli už ale po třetím jmenovaném nebylo ani stopy. Na jeho pozici se dostal telefon Wave a přítomní pracovníci odmítli diskutovat jak o novém tabletu, tak i důvodech jeho odstranění z výstavy. „To je tajné,“ řekl jeden z nich.

Evropský PR ředitel Samsungu, Brendon Gore, byl o něco sdílnější. „Odstranili jsme ho. Není tady,“ řekl v neděli. „Až obdržíme oficiální sdělení od düsseldorfského soudu, budeme se moci vyjádřit. To je zatím vše, co mohu říci.“

Právě v Düsseldorfu přitom Apple v současné době žaluje Samsung s cílem zakázat prodej přístroje Galaxy Tab 10.1, většího bratra tabletu 7.7. Podle Applu je totiž příliš podobný iPadu 2. Koncem minulého měsíce proto düsseldorfský soud vydal předběžné opatření, které Samsungu zakazuje prodávat Galaxy Tab 10.1 na německém trhu. Původně se přitom rozhodnutí mělo týkat prodeje na celém území Evropské unie, ale soud se nakonec omezil jen na Německo. Konečné rozhodnutí by mělo padnout 9. září.

Právníci Samsung Electronics zřejmě předpokládali, že by se soudní opatření mohlo vztahovat také na menší Galaxy Tab 7.7. Při prezentaci tohoto přístroje na IFA proto pracovníci Samsungu zdůrazňovali, že se nepočítá s jeho prodejem na německém trhu a stejnou informaci se mohli návštěvníci dočíst na samostatné nálepce.

Düsseldorf není jediným místem, kde spolu Samsung a Apple bojují. 24. srpna zakázal nizozemský soud dovoz tří smartphonů porušujících patent společnosti Apple. V Austrálii zase Samsung odložil start Galaxy Tab 10.1 až do rozhodnutí federálního soudu.