Hlavní navigace

Samsung na IFA: Nové UHD televizory

 Autor: Samsung
Samsung v Berlíně nepředstavil jen chytré hodinky a nový phablet Galaxy Note 3. Novinky od jihokorejského giganta přišly i v oblasti televizí.
Pavel Kreuziger 8. 9. 2013

Sdílet

První prohnutý UHD televizor na světě je asi nejvýznamnější z novinek v tomto segmentu. Konkrétní modely budou k dispozici dva, lišit se budou jen velikostí úhlopříčky displeje – bude se jednat o 55palcový a 65palcový model. Podle vyjádření Samsungu je výroba prohnutých UHD televizí obtížnější než výroba prohnutých OLED televizí. Novinka se tak na jednotlivých trzích objeví podle odezvy spotřebitelů a poptávky na trhu. Vzhledem k velikosti českého trhu tak dostupnost prohnuté televize s UHD rozlišením v nejbližší době neočekáváme.

Mezi o něco reálnější technologie, kterých by se mohl dočkat i našinec, patří rodina UHD televizorů Samsung s rovným displejem, která se na IFA rozrostla o nové modely. K dispozici jsou nyní televizory s nejvyšším dnes dostupným rozlišením (8 milionů pixelů, tedy čtyřnásobek Full HD) v úhlopříčkách 110, 98, 85, 65 a 55 palců.

Zdroj: TZ Samsung