Hlavní navigace

Samsung oficiálně zahájil prodej Galaxy Tab 10.1, menší verze je na cestě

6. 9. 2011

Sdílet

 Autor:
Samsung 5. 9. 2011 oficiálně zahájil prodej tabletu Galaxy Tab 10.1 u Alza.cz. V distribuční síti je již dostupný. Kdy přijdou na trh verze s větší pamětí a menší úhlopříčkou?

Samsung GALAXY Tab 10.1V showroomu e-tailového prodejce Alza.cz v pražských Holešovicích dnes Samsung oficiálně zahájil prodej tabletu Galaxy Tab 10.1 v České republice.

V současné době je dostupná pouze 16GB verze a za 14 dní by do ČR měly dorazit také 32GB a 64GB modely.

Stejně tak by se měl do dvou týdnů na českém trhu objevit Galaxy Tab 8.9, který bude disponovat menší úhlopříčkou 8,9“, ale jinak v podstatě stejnými parametry.

Jak název napovídá, Galaxy Tab 10.1 má úhlopříčku 10,1“, je vysoký 8,6 mm a vyváží 565 gramů. Pohání jej dvoujádrový procesor o frekvenci 1 GHz, paměť 1GB RAM a o výdrž se stará baterie s kapacitou 7 000 mAh. Přední fotoaparát disponuje rozlišením 2Mpx, zadní pak 3Mpx.

Na tabletu běží operační systém Android 3.1 a uživatel si může následně doinstalovat podporu Flash ve verzi 10.1.

Příslušenství, aneb další prodejní příležitost

Oba autorizovaní distributoři, společnosti Agora DMT a Setos, jej již mají na skladě. Agora navíc nabídne příslušenství, do kterého spadá např. USB adaptér se čtečkou karet, obaly vč. integrované klávesnice, dockovací klávesnice či headset. Dostupná je v podstatě celá řada příslušenství určená pro předchozí verze Galaxy Tabu. Na Slovensku zatím pro příslušenství značky Samsung nebyla autorizovaná distribuce udělena.

Teléfonica O2 navíc k tabletu přidává SIM pro datové přenosy s půlročním tarifem mobilního internetu zdarma.

Alza dnes začala 16GB  tablet prodávat za koncovou cenu 10 943 Kč ve verzi s Wi-Fi bez 3G, model s 3G pak nabízí za 13 679 Kč s DPH. 64GB verze by pak měla být cca o 4 400 Kč dražší.

soutez_casestudy

Ještě menší verze na cestě, soudní zákaz však stále hrozí

Kromě 8,9" verze Galaxy Tabu se můžete na podzim připravit také na příchod menší verze tabletu Galaxy Note o úhlopříčce 5,3“ se Super AMOLED displejem s HD rozlišením, který bude vybaven stylusem.

Zatím stále však není jasné, zda nebude prodej tabletu v zemích EU zakázán, kvůli proklamovanému kopírování užitného vzoru Applu. Další soudní řízení v Německu proběhne v pátek 9. 9. 2011. Zástupci lokálního zastoupení však pro ChannelWorld uvedli, že zatím předpokládají, že by prodej v ČR neměl být ovlivněn.

Zdroj: ChannelWorld

Byl pro vás článek přínosný?