Hlavní navigace

Samsung představil Galaxy Alpha s kovovým krytem

14. 8. 2014

Sdílet

 Autor: © Samsung
Nový smartphone s kovovým krytem a zaoblenými rohy je menší a tenčí než vlajkový model řady Galaxy.

Podle vyjádření Samsungu reprezentuje Galaxy Alpha nový přístup v designu chytrých telefonů. Výrobce byl v minulosti častokrát kritizován za přílišné používání plastových materiálů. Na plasty se Samsung spoléhal i v době, kdy se jiní výrobci vydali cestou jiných materiálů.

Samsungu v posledním čtvrtletí klesly tržby o 20 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Vinu dává především obecně slabým globálním prodejů smartphonů. Nedávno navíc Samsung přišel o status výrobce nejprodávanějšího chytrého telefonu na čínském trhu. Tuto pozici mu přebral lokální rival Xiaomi, jehož poslední model Mi 4 je také opatřen kovovým krytem.

Podle oslovených analytiků tak Samsung posledním krokem jasně reaguje na kritiku, které byl vystaven po uvedení modelu Galaxy S5.

Nový telefon je vybaven 4,7palcovým displejem, tedy o něco menším než jaký má Galaxy S5. Nižší specifikace má i fotoaparát s 12 Mpx. Na druhou stranu je však telefon s 6,7mm výrazně tenčí a se 114 g také lehčí.

Samsung v květnu vyměnil vedení týmu, který se stará o design telefonů. Zatímco v některých oblastech společnost po této výměně sklidila úspěch, jinde naopak čelila silné kritice. Příkladem je model S5, u kterého recenzenti ocenili jeho schopnosti, ovšem už nebyli tak spokojeni s jeho vzhledem a celkovým dojmem.

Kovové kryty již běžně používá řada jiných výrobců. Kromě Applu jsou to i HTC, Huawei nebo Sony.