Hlavní navigace

Samsung představil Galaxy Note 7

23. 8. 2016

Sdílet

 Autor: Samsung
Galaxy Note 7 kombinuje funkce pera S Pen, displej s úhlopříčkou 5,7 palce a vyspělé technologie zabezpečení včetně snímače oční duhovky.

Samsung představil novou vlajkovou loď řady Note - Galaxy Note 7. Má voděodolné tělo včetně pera S Pen (IP68), nové technologie zabezpečení, které kombinují Samsung Knox s biometrickou autentizací včetně nové funkce skenování oční duhovky a bohaté zábavní funkce včetně HDR video streamingu. 

Samsung

Stylus S Pen 

Vylepšený S Pen je nástrojem, jak zvládnout více práce a přesně. Díky funkci „Poznámka na vypnutém displeji“ si mohou uživatelé psát poznámky, aniž by se zdržovali odemykáním displeje – stačí připnout poznámku na Always On displej. Pero S Pen také umožňuje vytvářet a sdílet GIF animace pomocí Smart Select. Nové funkce Air Command (včetně zvětšení a překladu) přibližují obrazovku nebo překládají jazyky pohybem pera S Pen nad displejem. Nový S Pen píše má menší 0,7mm hrot a vylepšenou citlivost na tlak. Díky odolnosti proti vodě (certifikace IP68) pomocí něj mohou psát i v případě, že je displej Galaxy Note 7 mokrý. 

Vylepšené zabezpečení 

Součástí bezpečnostní platformy Knox je pokročilá biometrická autentizace, včetně čtečky otisků prstů, a technologie skenování oční duhovky. Galaxy Note 7 nabízí více možností ověřování, které lze využít podle toho, jak lidé své telefony používají. Samsung také zavádí zabezpečené adresáře Secure Folder. Technologie rozpoznávání duhovky bude možné také využít jako ověření při bezpečném nakupování přes Samsung Pay. 

Zábava 

Samsung Galaxy Note 7 má ve výbavě oboustranně zakřivený 5,7palcový QHD Super AMOLED displej, který chrání sklo Corning Gorilla Glass 5. Je připravený i na HDR video streaming. Smartphone lze využít s brýlemi pro virtuální realitu Samsung Gear VR a s kamerou Samsung Gear 360 s vysokým rozlišením (3 840 x 1 920). Vzpomínky lze sdílet s přáteli prostřednictvím platforem jako YouTube 360 a Facebook 

Do pokročilé výbavy Samsung Galaxy Note 7 patří fotoaparát, který Samsung představil již na smartphonech Galaxy S7 a Galaxy S7 edge. Technologie snímače dual-pixel, světelnost objektivu a rychlý autofokus pracují společně, aby zachytily ostré fotografie i ve zhoršených světelných podmínkách. 

Kromě 64GB interní paměti nabízí Samsung Galaxy Note 7 podporu microSD a rozšíření kapacity až na 256 GB. Má 3 500mAh baterii, Power Management UX přes Smart Manager a rychle se nabíjí přes USB-C port. Dobití je možné kdekoliv, kde je k dispozici bezdrátové nabíjení.  K dispozici bude nová řada doplňků. 

webcast

Dostupnost a cena 

V Evropě se začne novinka prodávat začátkem září, termín zahájení prodeje v Česku zatím není znám. Bude stát 23 799 korun.

Byl pro vás článek přínosný?